- Weather
- Russia
- Moscow Oblast
- Podlipki
Podlipki: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Podlipki, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
100
|
51
113
|
36
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
10°C
|
Tomorrow
27. 5.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
73
|
27
71
|
24
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
998 hPa
|
996 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
8°C
|
Thursday
28. 5.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
67
|
32
72
|
18
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
53
|
27
55
|
10
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
6°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
55
|
10
55
|
15
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
9°C
|
Sunday
31. 5.
6°C
11°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
81
|
22
77
|
14
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
49
|
23
59
|
16
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
14°C
|
Tuesday
2. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
43
|
15
43
|
10
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
36
|
8
39
|
5
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
13°C
|
Thursday
4. 6.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
45
|
6
47
|
1
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
13°C
|
Friday
5. 6.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
48
|
6
46
|
2
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
44
|
5
53
|
3
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
17°C
|
Sunday
7. 6.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
52
|
10
42
|
4
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
37
|
10
48
|
6
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-1°
2. 5.
14°/1°
3. 5.
21°/8°
4. 5.
24°/9°
5. 5.
24°/12°
6. 5.
24°/12°
7. 5.
26°/12°
8. 5.
16°/8°
9. 5.
12°/7°
10. 5.
13°/8°
11. 5.
12°/8°
12. 5.
15°/10°
13. 5.
21°/11°
14. 5.
22°/11°
15. 5.
22°/13°
16. 5.
20°/12°
17. 5.
26°/10°
18. 5.
28°/16°
19. 5.
29°/14°
20. 5.
29°/15°
21. 5.
29°/17°
22. 5.
29°/16°
23. 5.
21°/14°
24. 5.
22°/11°
25. 5.
13°/7°
26. 5.
14°/4°
27. 5.
10°/4°
28. 5.
9°/3°
29. 5.
11°/3°
30. 5.
11°/6°
31. 5.
17°/4°
What it means
precipitation
12 %
