Piteri: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Piteri, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
109
|
61
110
|
48
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
9°C
|
Tomorrow
28. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
90
|
54
105
|
37
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
8°C
|
Friday
29. 5.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
97
|
49
118
|
36
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
37
|
17
32
|
14
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
11°C
|
Sunday
31. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
41
|
23
41
|
17
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
26
|
12
28
|
7
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
13°C
|
Tuesday
2. 6.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
55
|
26
54
|
15
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
17°C
|
Wednesday
3. 6.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
66
|
36
68
|
23
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
18°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
40
|
17
37
|
7
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
17°C
|
Friday
5. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
15
49
|
8
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
64
|
24
62
|
11
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
18°C
|
Sunday
7. 6.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
50
|
17
47
|
13
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
25
50
|
17
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
16°C
|
Tuesday
9. 6.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
9
35
|
5
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/3°
2. 5.
23°/7°
3. 5.
24°/9°
4. 5.
26°/11°
5. 5.
22°/12°
6. 5.
21°/12°
7. 5.
21°/8°
8. 5.
11°/6°
9. 5.
8°/6°
10. 5.
10°/6°
11. 5.
15°/5°
12. 5.
20°/9°
13. 5.
20°/9°
14. 5.
16°/7°
15. 5.
11°/9°
16. 5.
21°/7°
17. 5.
22°/10°
18. 5.
25°/14°
19. 5.
28°/15°
20. 5.
26°/13°
21. 5.
28°/14°
22. 5.
19°/12°
23. 5.
21°/9°
24. 5.
21°/12°
25. 5.
20°/9°
26. 5.
18°/8°
27. 5.
14°/8°
28. 5.
12°/6°
29. 5.
10°/5°
30. 5.
13°/4°
31. 5.
12°/7°
What it means
precipitation
12 %
