Peyrefitte-du-Razès: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Peyrefitte-du-Razès, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
15°C
31°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
90
|
49
119
|
33
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
32°C
|
25°C
|
Tomorrow
26. 5.
16°C
32°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
99
|
46
113
|
25
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
33°C
|
26°C
|
Wednesday
27. 5.
15°C
34°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
38
|
21
54
|
19
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
35°C
|
28°C
|
Thursday
28. 5.
19°C
33°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
67
|
36
75
|
22
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
35°C
|
28°C
|
Friday
29. 5.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
31
|
29
76
|
20
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
36°C
|
28°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
28
59
|
22
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
34°C
|
29°C
|
Sunday
31. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
64
|
31
72
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
27°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
26
|
22
27
|
21
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
21°C
|
Tuesday
2. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
48
|
38
50
|
29
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
18°C
|
Wednesday
3. 6.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
50
|
43
60
|
35
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
16°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
50
|
32
53
|
30
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
16°C
|
Friday
5. 6.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
40
59
|
41
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
49
|
33
45
|
25
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
22°C
|
18°C
|
Sunday
7. 6.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
33
43
|
28
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/13°
2. 5.
19°/13°
3. 5.
19°/14°
4. 5.
16°/11°
5. 5.
18°/10°
6. 5.
17°/8°
7. 5.
19°/7°
8. 5.
19°/9°
9. 5.
21°/11°
10. 5.
20°/12°
11. 5.
21°/9°
12. 5.
19°/11°
13. 5.
18°/10°
14. 5.
14°/6°
15. 5.
13°/6°
16. 5.
14°/5°
17. 5.
18°/8°
18. 5.
17°/9°
19. 5.
23°/11°
20. 5.
25°/11°
21. 5.
29°/10°
22. 5.
30°/13°
23. 5.
29°/12°
24. 5.
31°/12°
25. 5.
31°/15°
26. 5.
32°/16°
27. 5.
34°/15°
28. 5.
33°/19°
29. 5.
33°/18°
30. 5.
32°/18°
31. 5.
27°/16°
What it means
precipitation
12 %
