Perham: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Perham, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-4°C
2°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
69
|
34
72
|
30
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
2°C
|
1°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
-3°C
-1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
72
|
55
96
|
52
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
-1°C
|
-2°C
|
Sunday
5. 4.
-5°C
4°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
68
|
51
109
|
49
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
3°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-4°C
0°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
77
|
43
72
|
24
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1034 hPa
|
1034 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
2°C
|
-3°C
|
Tuesday
7. 4.
-6°C
3°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
75
|
56
86
|
59
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1024 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
4°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
69
|
35
67
|
39
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
63
|
29
40
|
26
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
6°C
|
1°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
59
|
36
64
|
35
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
6°C
|
2°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
74
|
31
66
|
25
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
8°C
|
4°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
84
|
16
76
|
13
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
7°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
67
|
12
53
|
6
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
10°C
|
6°C
|
Tuesday
14. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
52
|
17
59
|
17
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
12°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
83
|
18
70
|
10
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
12°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
54
|
17
47
|
9
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
38°/26°
2. 4.
31°/28°
3. 4.
2°/-4°
4. 4.
-1°/-3°
5. 4.
4°/-5°
6. 4.
0°/-4°
7. 4.
3°/-6°
8. 4.
9°/1°
9. 4.
2°/-3°
10. 4.
2°/-3°
11. 4.
4°/-1°
12. 4.
6°/0°
13. 4.
6°/1°
14. 4.
7°/1°
15. 4.
8°/2°
16. 4.
11°/3°
17. 4.
11°/5°
18. 4.
11°/4°
19. 4.
9°/4°
20. 4.
12°/5°
21. 4.
10°/4°
22. 4.
10°/3°
23. 4.
10°/4°
24. 4.
13°/6°
25. 4.
13°/5°
26. 4.
12°/6°
27. 4.
12°/6°
28. 4.
12°/5°
29. 4.
13°/6°
30. 4.
15°/6°
What it means
precipitation
12 %
