- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Laghman
- Panjkōrah
Panjkōrah: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Panjkōrah, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
53
|
18
62
|
32
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
45°C
|
27°C
|
Tomorrow
28. 5.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
54
|
37
54
|
16
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
46°C
|
26°C
|
Friday
29. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
27
62
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
48°C
|
26°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
62
|
33
59
|
6
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
48°C
|
26°C
|
Sunday
31. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
61
|
38
63
|
9
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
47°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
57
|
33
58
|
7
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
30°C
|
Tuesday
2. 6.
27°C
36°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
56
|
23
66
|
16
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
28°C
|
Wednesday
3. 6.
22°C
38°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
58
|
29
65
|
35
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
48°C
|
21°C
|
Thursday
4. 6.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
28
|
23
36
|
35
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
39°C
|
21°C
|
Friday
5. 6.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
32
|
27
38
|
49
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
39°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
35
|
35
45
|
48
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
38°C
|
20°C
|
Sunday
7. 6.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
37
|
30
46
|
47
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
38°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
38
|
30
46
|
51
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
36°C
|
18°C
|
Tuesday
9. 6.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
41
|
26
44
|
43
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
35°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/11°
2. 5.
23°/12°
3. 5.
21°/12°
4. 5.
21°/10°
5. 5.
20°/10°
6. 5.
23°/10°
7. 5.
25°/12°
8. 5.
26°/13°
9. 5.
27°/14°
10. 5.
27°/15°
11. 5.
24°/14°
12. 5.
22°/12°
13. 5.
23°/12°
14. 5.
23°/13°
15. 5.
23°/13°
16. 5.
24°/13°
17. 5.
27°/15°
18. 5.
29°/16°
19. 5.
27°/16°
20. 5.
26°/15°
21. 5.
22°/12°
22. 5.
22°/11°
23. 5.
23°/12°
24. 5.
22°/13°
25. 5.
23°/11°
26. 5.
26°/12°
27. 5.
36°/23°
28. 5.
35°/22°
29. 5.
34°/21°
30. 5.
34°/23°
31. 5.
33°/23°
What it means
precipitation
12 %
