Ouled Mimoun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ouled Mimoun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
34
|
31
51
|
23
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
33°C
|
18°C
|
Tomorrow
15. 5.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
120
|
64
120
|
42
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
30°C
|
16°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
68
|
40
80
|
18
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
22°C
|
14°C
|
Sunday
17. 5.
9°C
22°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
36
73
|
20
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
32°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
34
|
32
65
|
24
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
36°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
28
|
36
70
|
24
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
37°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
44
|
40
69
|
26
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
39°C
|
24°C
|
Thursday
21. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
19
|
36
37
|
48
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
42°C
|
28°C
|
Friday
22. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
21
|
30
40
|
37
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
43°C
|
29°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
23
|
18
33
|
31
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
44°C
|
29°C
|
Sunday
24. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
15
|
29
33
|
26
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
45°C
|
30°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
19
|
33
32
|
24
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
44°C
|
29°C
|
Tuesday
26. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
21
|
30
33
|
22
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
44°C
|
29°C
|
Wednesday
27. 5.
19°C
26°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
25
|
32
37
|
21
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
39°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
22°/12°
2. 5.
27°/10°
3. 5.
24°/15°
4. 5.
22°/14°
5. 5.
20°/13°
6. 5.
20°/8°
7. 5.
18°/10°
8. 5.
21°/9°
9. 5.
20°/12°
10. 5.
25°/8°
11. 5.
24°/10°
12. 5.
20°/11°
13. 5.
22°/9°
14. 5.
23°/10°
15. 5.
21°/12°
16. 5.
17°/9°
17. 5.
22°/9°
18. 5.
25°/12°
19. 5.
28°/14°
20. 5.
30°/17°
21. 5.
29°/18°
22. 5.
30°/20°
23. 5.
30°/20°
24. 5.
32°/21°
25. 5.
30°/20°
26. 5.
29°/20°
27. 5.
26°/19°
28. 5.
26°/19°
29. 5.
27°/18°
30. 5.
26°/19°
31. 5.
27°/19°
What it means
precipitation
12 %
