Osa: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Osa, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
13. 5.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
58
|
25
70
|
13
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
9°C
|
Tomorrow
14. 5.
0°C
12°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
45
|
18
56
|
18
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
9°C
|
Friday
15. 5.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
76
|
21
72
|
18
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
8°C
|
5°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
37
|
9
35
|
12
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
9°C
|
Sunday
17. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
36
|
22
53
|
21
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
108
|
37
105
|
22
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
6°C
|
4°C
|
Tuesday
19. 5.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
15
54
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
4°C
|
Wednesday
20. 5.
-2°C
12°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
32
|
19
36
|
23
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
17°C
|
10°C
|
Thursday
21. 5.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
40
|
23
46
|
21
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
13°C
|
Friday
22. 5.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
57
|
36
60
|
16
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
39
|
13
50
|
3
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
Sunday
24. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
44
|
20
46
|
17
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
58
|
31
58
|
21
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
15°C
|
Tuesday
26. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
32
|
25
49
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
15°/4°
2. 5.
19°/3°
3. 5.
25°/2°
4. 5.
12°/3°
5. 5.
8°/1°
6. 5.
14°/-2°
7. 5.
19°/2°
8. 5.
15°/8°
9. 5.
21°/4°
10. 5.
25°/7°
11. 5.
21°/10°
12. 5.
10°/3°
13. 5.
11°/1°
14. 5.
12°/0°
15. 5.
8°/2°
16. 5.
11°/2°
17. 5.
13°/4°
18. 5.
7°/1°
19. 5.
5°/-1°
20. 5.
12°/-2°
21. 5.
14°/5°
22. 5.
14°/8°
23. 5.
18°/7°
24. 5.
18°/10°
25. 5.
17°/10°
26. 5.
17°/8°
27. 5.
17°/6°
28. 5.
19°/8°
29. 5.
20°/10°
30. 5.
20°/10°
31. 5.
16°/11°
What it means
precipitation
12 %
