Olenyok: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Olenyok, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 5.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
62
87
|
75
105
|
77
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
8°C
|
Tomorrow
29. 5.
-2°C
1°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
99
|
67
102
|
62
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
1°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
98
|
69
106
|
61
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
2°C
|
Sunday
31. 5.
-2°C
5°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
72
79
|
75
83
|
67
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
6°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
22
56
|
14
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
2. 6.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
60
|
41
68
|
35
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
13°C
|
Wednesday
3. 6.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
36
|
12
41
|
17
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
23°C
|
18°C
|
Thursday
4. 6.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
52
|
17
52
|
16
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
18°C
|
Friday
5. 6.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
41
|
5
40
|
8
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
19°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
13°C
18°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
56
|
7
54
|
16
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
18°C
|
Sunday
7. 6.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
42
|
12
43
|
8
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
50
|
6
32
|
11
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
17°C
|
Tuesday
9. 6.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
50
|
19
39
|
15
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
17°C
|
Wednesday
10. 6.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
19
49
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
2°/-4°
2. 5.
1°/-5°
3. 5.
1°/-9°
4. 5.
3°/-5°
5. 5.
3°/-3°
6. 5.
5°/-1°
7. 5.
3°/-2°
8. 5.
7°/-3°
9. 5.
-1°/-9°
10. 5.
-4°/-11°
11. 5.
2°/-12°
12. 5.
-1°/-5°
13. 5.
0°/-10°
14. 5.
-1°/-6°
15. 5.
0°/-9°
16. 5.
6°/-8°
17. 5.
11°/-2°
18. 5.
9°/4°
19. 5.
8°/2°
20. 5.
4°/0°
21. 5.
2°/-1°
22. 5.
1°/-3°
23. 5.
-1°/-4°
24. 5.
-1°/-7°
25. 5.
1°/-6°
26. 5.
7°/-4°
27. 5.
11°/2°
28. 5.
10°/1°
29. 5.
1°/-2°
30. 5.
2°/-3°
31. 5.
5°/-2°
What it means
precipitation
12 %
