Oetz: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Oetz, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Snowfall
Valid from 30. 3. (18:00) to 1. 4. (12:00)
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
-10°C
4°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
46
|
16
71
|
0
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
9°C
|
2°C
|
Tomorrow
31. 3.
-6°C
1°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
51
|
12
71
|
2
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
7°C
|
-1°C
|
Wednesday
1. 4.
-11°C
2°C
| Min Temperature: | -11°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
47
|
12
53
|
4
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
5°C
|
-5°C
|
Thursday
2. 4.
-12°C
3°C
| Min Temperature: | -12°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
27
|
0
40
|
0
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
5°C
|
2°C
|
Friday
3. 4.
-10°C
6°C
| Min Temperature: | -10°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
29
|
0
31
|
0
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
9°C
|
-3°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-9°C
10°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
42
|
7
50
|
10
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
11°C
|
2°C
|
Sunday
5. 4.
-2°C
13°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
25
|
7
41
|
4
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
1°C
16°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
35
|
11
46
|
15
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
5°C
|
Tuesday
7. 4.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
36
|
0
14
|
0
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
21°C
|
8°C
|
Wednesday
8. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
0
20
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
7°C
|
Thursday
9. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
14
|
0
21
|
0
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
8
|
0
13
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
17°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
5
27
|
0
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
16°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
22
|
0
19
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
17°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
6°/-2°
2. 3.
7°/-3°
3. 3.
7°/-5°
4. 3.
7°/-4°
5. 3.
11°/-4°
6. 3.
12°/-3°
7. 3.
11°/-3°
8. 3.
10°/-3°
9. 3.
8°/-3°
10. 3.
9°/-3°
11. 3.
8°/-2°
12. 3.
6°/-5°
13. 3.
10°/-5°
14. 3.
6°/-5°
15. 3.
4°/-6°
16. 3.
6°/-6°
17. 3.
3°/-5°
18. 3.
5°/-8°
19. 3.
7°/-8°
20. 3.
7°/-9°
21. 3.
4°/-7°
22. 3.
5°/-7°
23. 3.
4°/-7°
24. 3.
6°/-7°
25. 3.
12°/-7°
26. 3.
-3°/-9°
27. 3.
-1°/-19°
28. 3.
2°/-19°
29. 3.
-1°/-16°
30. 3.
4°/-10°
31. 3.
1°/-6°
What it means
precipitation
12 %
