- Weather
- Australia
- New South Wales
- Nymagee
Nymagee: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nymagee, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
93
|
30
77
|
26
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
24°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
70
|
34
67
|
15
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
37°C
|
21°C
|
Tuesday
7. 4.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
85
|
53
98
|
24
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
38°C
|
24°C
|
Wednesday
8. 4.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
53
|
38
72
|
18
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
22°C
|
Thursday
9. 4.
18°C
33°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
30
59
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
41°C
|
24°C
|
Friday
10. 4.
25°C
32°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
102
|
44
109
|
20
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
36°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
12°C
24°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
81
|
40
76
|
32
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
14°C
|
Sunday
12. 4.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
91
|
54
60
|
42
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
26°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
58
|
22
35
|
27
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
15°C
|
Tuesday
14. 4.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
49
|
18
43
|
25
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
30°C
|
16°C
|
Wednesday
15. 4.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
80
|
42
66
|
28
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
25°C
|
13°C
|
Thursday
16. 4.
11°C
22°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
49
|
31
47
|
23
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
14°C
|
Friday
17. 4.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
48
|
9
39
|
14
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
30°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
52
|
6
32
|
10
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
31°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
31°/16°
2. 4.
32°/19°
3. 4.
31°/19°
4. 4.
29°/15°
5. 4.
28°/16°
6. 4.
29°/17°
7. 4.
32°/19°
8. 4.
30°/17°
9. 4.
33°/18°
10. 4.
32°/25°
11. 4.
24°/12°
12. 4.
20°/9°
13. 4.
23°/10°
14. 4.
25°/13°
15. 4.
21°/14°
16. 4.
22°/11°
17. 4.
26°/14°
18. 4.
26°/16°
19. 4.
26°/16°
20. 4.
25°/14°
21. 4.
25°/15°
22. 4.
25°/15°
23. 4.
24°/15°
24. 4.
25°/15°
25. 4.
26°/16°
26. 4.
26°/16°
27. 4.
25°/17°
28. 4.
23°/15°
29. 4.
23°/14°
30. 4.
21°/13°
What it means
precipitation
12 %
