Nyack: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nyack, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
97
|
52
105
|
39
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
20°C
|
14°C
|
Tomorrow
31. 3.
13°C
24°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
82
|
44
100
|
36
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
20°C
|
Wednesday
1. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
93
|
41
78
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
16°C
|
Thursday
2. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
63
|
27
55
|
25
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
10°C
|
Friday
3. 4.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
48
|
30
59
|
23
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
41
|
24
61
|
37
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
18°C
|
Sunday
5. 4.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
85
|
37
102
|
37
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
18°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
82
|
18
54
|
19
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
12°C
|
Tuesday
7. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
69
|
33
69
|
29
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
16°C
|
8°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
69
|
8
71
|
1
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
78
|
12
77
|
9
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
6°C
|
Friday
10. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
53
|
10
39
|
12
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
56
|
13
51
|
14
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
55
|
15
50
|
6
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
40°/27°
2. 3.
32°/21°
3. 3.
32°/25°
4. 3.
44°/32°
5. 3.
37°/36°
6. 3.
36°/34°
7. 3.
44°/33°
8. 3.
67°/43°
9. 3.
69°/44°
10. 3.
77°/47°
11. 3.
73°/54°
12. 3.
62°/34°
13. 3.
42°/31°
14. 3.
48°/36°
15. 3.
46°/34°
16. 3.
58°/46°
17. 3.
49°/31°
18. 3.
37°/26°
19. 3.
47°/31°
20. 3.
57°/36°
21. 3.
57°/44°
22. 3.
66°/42°
23. 3.
52°/33°
24. 3.
49°/32°
25. 3.
53°/36°
26. 3.
72°/44°
27. 3.
63°/39°
28. 3.
42°/30°
29. 3.
55°/33°
30. 3.
18°/6°
31. 3.
24°/13°
What it means
precipitation
12 %
