Nucla: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nucla, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Wind
Valid from 14. 5. (12:00) to 14. 5. (20:00)
Min °CMax °C
Today
12. 5.
11°C
30°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
33
|
40
59
|
31
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
45°C
|
23°C
|
Tomorrow
13. 5.
13°C
29°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
96
|
58
105
|
47
125
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
37°C
|
22°C
|
Thursday
14. 5.
12°C
27°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
85
|
49
86
|
29
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
39°C
|
20°C
|
Friday
15. 5.
11°C
28°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
39
|
37
84
|
29
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
41°C
|
21°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
13°C
27°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
122
|
81
142
|
45
143
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
37°C
|
21°C
|
Sunday
17. 5.
8°C
23°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
78
149
|
83
169
|
44
120
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
997 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
-1°C
16°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
47
|
41
55
|
22
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
28°C
|
15°C
|
Tuesday
19. 5.
1°C
22°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
30
60
|
41
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
37°C
|
27°C
|
Wednesday
20. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
67
95
|
69
107
|
69
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
24°C
|
24°C
|
Thursday
21. 5.
8°C
19°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
59
102
|
54
103
|
54
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
23°C
|
23°C
|
Friday
22. 5.
5°C
19°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
66
|
55
72
|
55
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
23°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
7°C
21°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
70
|
50
70
|
50
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
25°C
|
25°C
|
Sunday
24. 5.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
57
|
44
65
|
44
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
25°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
24°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
75
|
52
78
|
52
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
26°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
57°/32°
2. 5.
61°/37°
3. 5.
65°/42°
4. 5.
60°/41°
5. 5.
59°/38°
6. 5.
48°/27°
7. 5.
59°/26°
8. 5.
66°/43°
9. 5.
68°/45°
10. 5.
66°/41°
11. 5.
72°/44°
12. 5.
77°/51°
13. 5.
30°/11°
14. 5.
29°/13°
15. 5.
27°/12°
16. 5.
28°/11°
17. 5.
27°/13°
18. 5.
23°/8°
19. 5.
16°/-1°
20. 5.
22°/1°
21. 5.
21°/8°
22. 5.
19°/8°
23. 5.
19°/5°
24. 5.
21°/7°
25. 5.
22°/8°
26. 5.
24°/9°
27. 5.
24°/9°
28. 5.
22°/10°
29. 5.
24°/10°
30. 5.
24°/11°
31. 5.
23°/11°
What it means
precipitation
12 %
