- Weather
- Russia
- Khakasiya Republic
- Nemir
Nemir: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nemir, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
86
|
28
85
|
24
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
9°C
|
Tomorrow
21. 5.
3°C
17°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
96
|
51
109
|
37
103
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
18°C
|
12°C
|
Friday
22. 5.
-2°C
6°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
61
|
36
72
|
28
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
3°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
-3°C
8°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
64
|
36
81
|
28
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
5°C
|
Sunday
24. 5.
0°C
8°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
92
|
31
95
|
24
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
2°C
13°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
100
|
30
94
|
19
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
9°C
|
Tuesday
26. 5.
2°C
18°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
67
|
32
70
|
18
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
14°C
|
Wednesday
27. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
22
|
14
41
|
4
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
22°C
|
17°C
|
Thursday
28. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
21
|
8
31
|
7
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
40
|
15
54
|
12
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
23
|
10
34
|
4
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
25°C
|
19°C
|
Sunday
31. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
48
|
27
56
|
6
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
23°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
31
|
14
42
|
9
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
21°C
|
15°C
|
Tuesday
2. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
29
|
4
45
|
4
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
17°/5°
2. 5.
21°/7°
3. 5.
13°/5°
4. 5.
8°/2°
5. 5.
12°/0°
6. 5.
17°/5°
7. 5.
15°/8°
8. 5.
16°/6°
9. 5.
18°/6°
10. 5.
17°/10°
11. 5.
10°/1°
12. 5.
2°/-4°
13. 5.
0°/-5°
14. 5.
3°/-6°
15. 5.
5°/-4°
16. 5.
10°/-3°
17. 5.
5°/0°
18. 5.
0°/-5°
19. 5.
12°/1°
20. 5.
17°/3°
21. 5.
6°/-2°
22. 5.
8°/-3°
23. 5.
8°/0°
24. 5.
13°/2°
25. 5.
18°/2°
26. 5.
20°/7°
27. 5.
21°/10°
28. 5.
19°/11°
29. 5.
22°/10°
30. 5.
20°/11°
31. 5.
18°/9°
What it means
precipitation
12 %
