Nantangcun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Nantangcun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 4.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
33
|
9
27
|
23
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
13°C
|
Tomorrow
30. 4.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
55
|
30
58
|
20
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
15°C
|
Friday
1. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
52
|
23
49
|
18
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
15°C
17°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
41
|
23
49
|
26
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
15°C
|
Sunday
3. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
97
|
42
97
|
16
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
25°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
84
|
37
84
|
26
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
53
|
28
55
|
21
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
29°C
|
21°C
|
Wednesday
6. 5.
16°C
29°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
39
|
27
34
|
19
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
32°C
|
19°C
|
Thursday
7. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
35
|
15
35
|
14
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
20°C
|
Friday
8. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
58
|
18
49
|
12
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
30°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
46
|
15
37
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
19°C
|
Sunday
10. 5.
18°C
28°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
44
|
1
30
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
32°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
38
|
14
45
|
19
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
34°C
|
20°C
|
Tuesday
12. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
57
|
10
46
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
33°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
23°/11°
2. 4.
24°/12°
3. 4.
20°/14°
4. 4.
23°/12°
5. 4.
28°/14°
6. 4.
23°/15°
7. 4.
22°/12°
8. 4.
15°/13°
9. 4.
19°/13°
10. 4.
24°/13°
11. 4.
22°/15°
12. 4.
20°/13°
13. 4.
16°/14°
14. 4.
18°/13°
15. 4.
22°/12°
16. 4.
21°/16°
17. 4.
27°/14°
18. 4.
27°/15°
19. 4.
29°/14°
20. 4.
19°/12°
21. 4.
15°/9°
22. 4.
12°/9°
23. 4.
19°/11°
24. 4.
22°/9°
25. 4.
25°/12°
26. 4.
29°/14°
27. 4.
25°/18°
28. 4.
19°/13°
29. 4.
20°/11°
30. 4.
23°/10°
What it means
precipitation
12 %
