Mūrd: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mūrd, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
88
|
19
96
|
1
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
36°C
|
18°C
|
Tomorrow
21. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
93
|
6
93
|
0
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
41°C
|
23°C
|
Friday
22. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
99
|
20
112
|
1
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
40°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
62
|
24
75
|
5
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
42°C
|
21°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
59
|
28
89
|
3
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
45°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
20°C
27°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
90
|
44
115
|
0
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
41°C
|
26°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
26°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
86
|
5
73
|
0
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
43°C
|
26°C
|
Wednesday
27. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
27
59
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
44°C
|
47°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
35
58
|
0
5
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
48°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
17
|
33
49
|
0
8
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
30
|
35
47
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
50°C
|
25°C
|
Sunday
31. 5.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
34
37
|
7
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
52°C
|
26°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
15
|
39
41
|
9
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
53°C
|
27°C
|
Tuesday
2. 6.
25°C
37°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
38°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
37
37
|
0
7
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
50°C
|
53°C
|
27°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/17°
2. 5.
28°/18°
3. 5.
30°/22°
4. 5.
31°/22°
5. 5.
32°/23°
6. 5.
29°/23°
7. 5.
32°/21°
8. 5.
29°/23°
9. 5.
28°/21°
10. 5.
30°/20°
11. 5.
32°/22°
12. 5.
33°/24°
13. 5.
31°/23°
14. 5.
30°/22°
15. 5.
30°/21°
16. 5.
29°/20°
17. 5.
23°/17°
18. 5.
26°/17°
19. 5.
28°/21°
20. 5.
20°/12°
21. 5.
25°/13°
22. 5.
23°/14°
23. 5.
25°/13°
24. 5.
28°/16°
25. 5.
27°/20°
26. 5.
26°/18°
27. 5.
32°/19°
28. 5.
32°/22°
29. 5.
33°/21°
30. 5.
34°/22°
31. 5.
36°/23°
What it means
precipitation
12 %
