- Weather
- United States of America
- Wisconsin
- Mukwonago
Mukwonago: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mukwonago, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
69
|
22
64
|
48
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
6°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
101
|
64
124
|
57
120
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
6°C
|
Sunday
5. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
95
|
41
82
|
27
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
91
|
56
100
|
40
90
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
44
|
35
58
|
34
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1031 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
1°C
|
Wednesday
8. 4.
2°C
16°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
68
132
|
78
175
|
68
156
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
16°C
|
12°C
|
Thursday
9. 4.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
81
|
39
78
|
33
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
98
|
26
96
|
21
101
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
92
|
30
86
|
20
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
12°C
|
Sunday
12. 4.
11°C
13°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
85
|
24
82
|
15
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
14°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
10°C
13°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
74
|
23
64
|
8
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
12°C
|
Tuesday
14. 4.
9°C
12°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
83
|
13
81
|
19
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
15°C
|
8°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
62
|
26
55
|
11
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
14°C
|
7°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
40
|
10
48
|
13
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
14°C
|
7°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
41°/33°
2. 4.
62°/33°
3. 4.
15°/4°
4. 4.
12°/5°
5. 4.
9°/1°
6. 4.
8°/2°
7. 4.
4°/-2°
8. 4.
16°/2°
9. 4.
16°/11°
10. 4.
12°/7°
11. 4.
12°/8°
12. 4.
13°/11°
13. 4.
13°/10°
14. 4.
12°/9°
15. 4.
9°/4°
16. 4.
10°/3°
17. 4.
11°/5°
18. 4.
12°/8°
19. 4.
9°/5°
20. 4.
11°/6°
21. 4.
14°/7°
22. 4.
12°/5°
23. 4.
10°/6°
24. 4.
13°/6°
25. 4.
13°/6°
26. 4.
13°/7°
27. 4.
13°/7°
28. 4.
12°/6°
29. 4.
13°/6°
30. 4.
13°/6°
What it means
precipitation
12 %
