Mta Gomistsikhe: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mta Gomistsikhe, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 5.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
100
|
40
107
|
28
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
9°C
|
Tomorrow
29. 5.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
93
|
50
156
|
61
149
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
5°C
|
1°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
125
|
51
125
|
42
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
2°C
|
-1°C
|
Sunday
31. 5.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
177
|
80
164
|
66
137
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
2°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
99
|
45
138
|
46
115
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
8°C
|
5°C
|
Tuesday
2. 6.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
115
|
43
126
|
40
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
7°C
|
Wednesday
3. 6.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
98
|
27
95
|
22
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
8°C
|
Thursday
4. 6.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
64
|
23
72
|
17
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
8°C
|
Friday
5. 6.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
13
|
23
26
|
9
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
12
|
20
23
|
5
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Sunday
7. 6.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
14
|
18
23
|
7
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
9°C
14°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
14
|
19
24
|
5
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Tuesday
9. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
12
|
20
23
|
3
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
10°C
|
Wednesday
10. 6.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
14
|
21
23
|
9
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/4°
2. 5.
5°/3°
3. 5.
9°/4°
4. 5.
11°/4°
5. 5.
6°/2°
6. 5.
5°/3°
7. 5.
6°/2°
8. 5.
9°/3°
9. 5.
13°/5°
10. 5.
14°/8°
11. 5.
15°/9°
12. 5.
13°/8°
13. 5.
12°/7°
14. 5.
14°/7°
15. 5.
10°/6°
16. 5.
6°/5°
17. 5.
11°/4°
18. 5.
9°/5°
19. 5.
6°/4°
20. 5.
13°/5°
21. 5.
10°/8°
22. 5.
11°/8°
23. 5.
14°/8°
24. 5.
12°/9°
25. 5.
10°/8°
26. 5.
11°/7°
27. 5.
13°/7°
28. 5.
12°/3°
29. 5.
7°/-1°
30. 5.
1°/-3°
31. 5.
4°/-2°
What it means
precipitation
12 %
