Moḩammad Malakī: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Moḩammad Malakī, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
66
|
23
80
|
1
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
39°C
|
22°C
|
Tomorrow
21. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
59
|
20
95
|
9
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
25°C
|
Friday
22. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
74
|
25
74
|
3
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
42°C
|
22°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
42
|
24
50
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
44°C
|
24°C
|
Sunday
24. 5.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
72
|
30
83
|
3
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
47°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
22°C
29°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
108
|
41
115
|
1
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
44°C
|
27°C
|
Tuesday
26. 5.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
71
|
9
61
|
3
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
46°C
|
28°C
|
Wednesday
27. 5.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
85
|
44
117
|
0
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
45°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
35
|
41
70
|
0
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
43°C
|
46°C
|
25°C
|
Friday
29. 5.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
27
|
39
54
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
45°C
|
48°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
35°C
|
Afternoon
39°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
33
36
|
1
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
46°C
|
49°C
|
25°C
|
Sunday
31. 5.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
13
|
36
38
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
49°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
37°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
21
|
37
43
|
0
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
47°C
|
50°C
|
26°C
|
Tuesday
2. 6.
25°C
38°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
36°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
12
|
36
41
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
48°C
|
50°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
21°/12°
2. 5.
23°/14°
3. 5.
25°/17°
4. 5.
26°/18°
5. 5.
27°/18°
6. 5.
25°/16°
7. 5.
26°/16°
8. 5.
25°/19°
9. 5.
24°/16°
10. 5.
25°/14°
11. 5.
28°/17°
12. 5.
29°/19°
13. 5.
27°/21°
14. 5.
27°/19°
15. 5.
26°/17°
16. 5.
25°/16°
17. 5.
20°/13°
18. 5.
23°/14°
19. 5.
25°/17°
20. 5.
21°/14°
21. 5.
26°/16°
22. 5.
24°/17°
23. 5.
27°/16°
24. 5.
31°/20°
25. 5.
29°/22°
26. 5.
29°/19°
27. 5.
34°/23°
28. 5.
36°/24°
29. 5.
36°/24°
30. 5.
36°/23°
31. 5.
37°/24°
What it means
precipitation
12 %
