Mihara: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mihara, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
133
|
30
114
|
14
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
17°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
76
|
11
73
|
10
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
29°C
|
21°C
|
Tuesday
2. 6.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
76
|
11
55
|
2
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
29°C
|
21°C
|
Wednesday
3. 6.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
63
|
19
69
|
12
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
18°C
|
12°C
|
Thursday
4. 6.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
90
|
14
81
|
3
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
60
|
23
84
|
26
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
19°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
108
|
33
100
|
25
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
13°C
|
8°C
|
Sunday
7. 6.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
107
|
29
95
|
33
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
11°C
15°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
58
|
9
43
|
0
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
13°C
|
Tuesday
9. 6.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
31
|
3
31
|
0
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
12°C
|
Wednesday
10. 6.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
23
|
3
23
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
12°C
|
Thursday
11. 6.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
0
30
|
0
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
13°C
|
Friday
12. 6.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
26
|
0
33
|
0
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
20
|
3
26
|
0
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/6°
2. 5.
11°/7°
3. 5.
12°/8°
4. 5.
12°/5°
5. 5.
14°/6°
6. 5.
15°/10°
7. 5.
15°/10°
8. 5.
10°/8°
9. 5.
11°/7°
10. 5.
15°/8°
11. 5.
16°/10°
12. 5.
16°/10°
13. 5.
14°/10°
14. 5.
10°/9°
15. 5.
14°/9°
16. 5.
15°/10°
17. 5.
12°/9°
18. 5.
12°/10°
19. 5.
15°/10°
20. 5.
10°/8°
21. 5.
11°/9°
22. 5.
10°/9°
23. 5.
10°/9°
24. 5.
12°/10°
25. 5.
15°/11°
26. 5.
13°/10°
27. 5.
12°/10°
28. 5.
13°/10°
29. 5.
14°/11°
30. 5.
16°/12°
31. 5.
23°/14°
What it means
precipitation
12 %
