Merchkheti: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Merchkheti, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
95
|
9
94
|
0
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
12°C
|
Tomorrow
28. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
67
|
14
102
|
0
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
15°C
|
Friday
29. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
61
|
11
139
|
8
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
11°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
108
|
7
112
|
6
121
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
5°C
|
Sunday
31. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
72
|
8
80
|
1
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
56
|
9
60
|
2
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
15°C
|
Tuesday
2. 6.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
74
|
19
73
|
2
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
16°C
|
Wednesday
3. 6.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
40
|
16
67
|
3
7
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
22°C
|
15°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
12
|
29
33
|
4
8
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
13
|
29
31
|
6
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
23
|
25
34
|
7
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
15°C
|
Sunday
7. 6.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
18
|
23
34
|
6
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
15
|
21
28
|
3
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
16°C
|
Tuesday
9. 6.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
17
27
|
2
11
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
24°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/2°
2. 5.
7°/1°
3. 5.
13°/4°
4. 5.
13°/3°
5. 5.
9°/1°
6. 5.
4°/1°
7. 5.
4°/0°
8. 5.
9°/-1°
9. 5.
13°/0°
10. 5.
14°/5°
11. 5.
14°/5°
12. 5.
13°/7°
13. 5.
12°/4°
14. 5.
14°/2°
15. 5.
11°/4°
16. 5.
4°/1°
17. 5.
11°/0°
18. 5.
10°/1°
19. 5.
4°/0°
20. 5.
14°/2°
21. 5.
12°/7°
22. 5.
11°/6°
23. 5.
14°/5°
24. 5.
13°/6°
25. 5.
10°/5°
26. 5.
10°/5°
27. 5.
15°/8°
28. 5.
21°/8°
29. 5.
12°/4°
30. 5.
9°/2°
31. 5.
13°/4°
What it means
precipitation
12 %
