Mayiling: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Mayiling, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 3.
-2°C
14°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
23
50
|
15
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
3°C
|
Tomorrow
1. 4.
0°C
10°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
58
|
24
62
|
11
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
1°C
|
Thursday
2. 4.
-3°C
14°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
70
|
42
82
|
14
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
4°C
|
Friday
3. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
66
182
|
75
219
|
52
130
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
10°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
62
|
27
78
|
13
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
10°C
|
1°C
|
Sunday
5. 4.
-1°C
8°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
112
|
32
124
|
23
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-2°C
7°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
122
|
64
148
|
33
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
2°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
78
|
49
83
|
24
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
5°C
|
Wednesday
8. 4.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
95
|
68
109
|
45
120
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
9°C
|
Thursday
9. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
88
|
37
76
|
21
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
37
|
25
39
|
12
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
35
|
18
61
|
5
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
9°C
|
Sunday
12. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
57
|
25
49
|
6
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
67
|
23
74
|
5
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
3°/-4°
2. 3.
4°/-4°
3. 3.
1°/-5°
4. 3.
-3°/-8°
5. 3.
-3°/-7°
6. 3.
-5°/-9°
7. 3.
-3°/-11°
8. 3.
2°/-8°
9. 3.
1°/-6°
10. 3.
6°/-6°
11. 3.
7°/-3°
12. 3.
6°/-5°
13. 3.
9°/-4°
14. 3.
3°/-4°
15. 3.
6°/-6°
16. 3.
8°/-4°
17. 3.
12°/-3°
18. 3.
1°/-7°
19. 3.
6°/-7°
20. 3.
3°/-7°
21. 3.
12°/-3°
22. 3.
6°/1°
23. 3.
11°/-2°
24. 3.
13°/1°
25. 3.
16°/4°
26. 3.
16°/3°
27. 3.
11°/2°
28. 3.
16°/2°
29. 3.
11°/3°
30. 3.
14°/-2°
31. 3.
10°/0°
What it means
precipitation
12 %
