Matuo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Matuo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
76
|
47
80
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
28°C
|
17°C
|
Tomorrow
17. 5.
16°C
19°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
44
|
17
38
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
15°C
16°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
50
|
24
49
|
20
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
15°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
60
|
39
63
|
21
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
17°C
|
Wednesday
20. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
60
|
37
62
|
26
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
24°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
44
|
35
57
|
27
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
25°C
|
19°C
|
Friday
22. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
64
|
28
64
|
18
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
54
|
24
47
|
30
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
38°C
|
22°C
|
Sunday
24. 5.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
57
|
42
58
|
28
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
41°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
22°C
35°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
48
|
46
58
|
36
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
42°C
|
25°C
|
Tuesday
26. 5.
23°C
30°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
59
|
23
62
|
19
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
23°C
|
Wednesday
27. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
67
|
18
64
|
17
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
36°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
51
|
11
54
|
4
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
21°C
|
Friday
29. 5.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
48
|
30
66
|
5
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
37°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
24°/14°
2. 5.
24°/11°
3. 5.
19°/10°
4. 5.
24°/9°
5. 5.
26°/13°
6. 5.
26°/13°
7. 5.
22°/12°
8. 5.
25°/12°
9. 5.
26°/13°
10. 5.
30°/15°
11. 5.
25°/14°
12. 5.
24°/12°
13. 5.
32°/15°
14. 5.
23°/15°
15. 5.
24°/14°
16. 5.
23°/14°
17. 5.
19°/16°
18. 5.
16°/15°
19. 5.
22°/14°
20. 5.
22°/15°
21. 5.
23°/14°
22. 5.
23°/17°
23. 5.
30°/16°
24. 5.
34°/20°
25. 5.
35°/22°
26. 5.
30°/23°
27. 5.
29°/21°
28. 5.
30°/20°
29. 5.
31°/19°
30. 5.
31°/19°
31. 5.
28°/20°
What it means
precipitation
12 %
