Matheny: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Matheny, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
6°C
24°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
23
|
16
36
|
17
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
31°C
|
16°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
10°C
27°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
24
|
19
38
|
18
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
32°C
|
18°C
|
Sunday
5. 4.
10°C
30°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
27
|
15
33
|
15
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
35°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
12°C
29°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
29
|
19
46
|
19
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
33°C
|
19°C
|
Tuesday
7. 4.
11°C
28°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
35
|
21
47
|
23
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
33°C
|
18°C
|
Wednesday
8. 4.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
35
|
19
44
|
12
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
17°C
|
Thursday
9. 4.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
66
|
27
60
|
27
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
22°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
19
|
19
25
|
5
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
22°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
16
|
17
24
|
5
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
22°C
|
11°C
|
Sunday
12. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
18
|
24
32
|
12
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
17
|
23
24
|
10
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
24°C
|
10°C
|
Tuesday
14. 4.
10°C
25°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
16
|
20
22
|
6
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
27°C
|
13°C
|
Wednesday
15. 4.
13°C
26°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
17
|
12
21
|
6
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
28°C
|
15°C
|
Thursday
16. 4.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
19
|
27
31
|
10
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
28°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
75°/53°
2. 4.
72°/53°
3. 4.
24°/6°
4. 4.
27°/10°
5. 4.
30°/10°
6. 4.
29°/12°
7. 4.
28°/11°
8. 4.
24°/11°
9. 4.
20°/13°
10. 4.
19°/9°
11. 4.
20°/10°
12. 4.
20°/10°
13. 4.
22°/8°
14. 4.
25°/10°
15. 4.
26°/13°
16. 4.
26°/14°
17. 4.
26°/14°
18. 4.
27°/13°
19. 4.
23°/11°
20. 4.
24°/10°
21. 4.
22°/11°
22. 4.
22°/10°
23. 4.
23°/10°
24. 4.
23°/11°
25. 4.
23°/10°
26. 4.
23°/10°
27. 4.
25°/11°
28. 4.
26°/11°
29. 4.
25°/13°
30. 4.
23°/11°
What it means
precipitation
12 %
