Maple Leaf: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Maple Leaf, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
5°C
18°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
111
|
59
135
|
42
119
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
12°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
112
|
45
112
|
21
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1016 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
6°C
|
Sunday
5. 4.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
116
|
57
127
|
48
121
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
49
|
41
87
|
34
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
7°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
-4°C
1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
86
|
41
71
|
24
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1030 hPa
|
1032 hPa
|
1033 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
4°C
|
0°C
|
Wednesday
8. 4.
-2°C
7°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
65
|
32
67
|
24
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1028 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
8°C
|
6°C
|
Thursday
9. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
120
|
47
122
|
30
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
10°C
|
Friday
10. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
69
|
20
38
|
19
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
11°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
72
|
26
60
|
15
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
5°C
|
Sunday
12. 4.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
75
|
33
82
|
20
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
92
|
27
84
|
23
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
62
|
18
71
|
14
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
64
|
17
49
|
16
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
5°C
|
Thursday
16. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
51
|
8
57
|
10
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
12°C
|
5°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
9°/2°
2. 4.
4°/1°
3. 4.
18°/5°
4. 4.
8°/3°
5. 4.
9°/1°
6. 4.
5°/0°
7. 4.
1°/-4°
8. 4.
7°/-2°
9. 4.
12°/6°
10. 4.
9°/2°
11. 4.
8°/2°
12. 4.
13°/6°
13. 4.
11°/7°
14. 4.
10°/6°
15. 4.
9°/5°
16. 4.
9°/3°
17. 4.
10°/4°
18. 4.
9°/6°
19. 4.
8°/3°
20. 4.
10°/4°
21. 4.
11°/4°
22. 4.
13°/6°
23. 4.
10°/6°
24. 4.
12°/5°
25. 4.
10°/5°
26. 4.
12°/5°
27. 4.
12°/6°
28. 4.
12°/5°
29. 4.
14°/6°
30. 4.
11°/6°
What it means
precipitation
12 %
