Manīsar: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Manīsar, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
25°C
35°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
43
70
|
56
78
|
41
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
49°C
|
33°C
|
Tomorrow
21. 5.
25°C
40°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 40°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
29
|
28
61
|
49
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
54°C
|
37°C
|
Friday
22. 5.
25°C
36°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
34°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
58
|
43
68
|
46
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
52°C
|
34°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
25°C
39°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 39°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
67
|
57
79
|
48
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
51°C
|
35°C
|
Sunday
24. 5.
27°C
43°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
42°C
|
Evening
40°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
37
|
23
37
|
17
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
56°C
|
39°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
30°C
41°C
| Min Temperature: | 30°C |
| Max Temperature: | 41°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
40°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
82
|
57
86
|
43
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
53°C
|
38°C
|
Tuesday
26. 5.
28°C
42°C
| Min Temperature: | 28°C |
| Max Temperature: | 42°C |
|
Morning
33°C
|
Afternoon
41°C
|
Evening
39°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
57
|
38
49
|
39
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
56°C
|
39°C
|
Wednesday
27. 5.
29°C
43°C
| Min Temperature: | 29°C |
| Max Temperature: | 43°C |
|
Morning
34°C
|
Afternoon
43°C
|
Evening
36°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
46
|
13
30
|
13
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
58°C
|
33°C
|
Thursday
28. 5.
32°C
45°C
| Min Temperature: | 32°C |
| Max Temperature: | 45°C |
|
Morning
40°C
|
Afternoon
45°C
|
Evening
37°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
34
|
26
44
|
28
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
58°C
|
34°C
|
Friday
29. 5.
32°C
47°C
| Min Temperature: | 32°C |
| Max Temperature: | 47°C |
|
Morning
41°C
|
Afternoon
47°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
39
|
42
51
|
38
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
53°C
|
59°C
|
35°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
33°C
47°C
| Min Temperature: | 33°C |
| Max Temperature: | 47°C |
|
Morning
42°C
|
Afternoon
47°C
|
Evening
39°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
51
|
56
61
|
59
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
59°C
|
36°C
|
Sunday
31. 5.
33°C
47°C
| Min Temperature: | 33°C |
| Max Temperature: | 47°C |
|
Morning
42°C
|
Afternoon
47°C
|
Evening
38°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
54
|
53
68
|
36
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
54°C
|
59°C
|
35°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
33°C
48°C
| Min Temperature: | 33°C |
| Max Temperature: | 48°C |
|
Morning
42°C
|
Afternoon
48°C
|
Evening
40°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
46
|
61
68
|
66
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
55°C
|
60°C
|
36°C
|
Tuesday
2. 6.
34°C
48°C
| Min Temperature: | 34°C |
| Max Temperature: | 48°C |
|
Morning
43°C
|
Afternoon
48°C
|
Evening
40°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
60
|
71
73
|
64
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
55°C
|
59°C
|
36°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
35°/22°
2. 5.
38°/25°
3. 5.
40°/26°
4. 5.
41°/27°
5. 5.
43°/28°
6. 5.
38°/26°
7. 5.
39°/24°
8. 5.
38°/26°
9. 5.
37°/25°
10. 5.
38°/23°
11. 5.
42°/26°
12. 5.
43°/27°
13. 5.
40°/28°
14. 5.
41°/28°
15. 5.
40°/26°
16. 5.
40°/27°
17. 5.
34°/23°
18. 5.
36°/23°
19. 5.
40°/26°
20. 5.
35°/25°
21. 5.
40°/25°
22. 5.
36°/25°
23. 5.
39°/25°
24. 5.
43°/27°
25. 5.
41°/30°
26. 5.
42°/28°
27. 5.
43°/29°
28. 5.
45°/32°
29. 5.
47°/32°
30. 5.
47°/33°
31. 5.
47°/33°
What it means
precipitation
12 %
