Malti: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Malti, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
15°C
19°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
91
|
34
88
|
31
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
15°C
|
Tomorrow
21. 5.
16°C
18°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
14
|
11
38
|
18
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
66
|
33
64
|
22
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
20°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
27
|
15
39
|
9
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
17°C
|
Sunday
24. 5.
12°C
28°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
22
|
14
31
|
9
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
29°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
31°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
25
|
9
26
|
7
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
24°C
|
Tuesday
26. 5.
19°C
20°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
79
|
41
99
|
30
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
24
|
21
41
|
12
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
25°C
|
18°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
40
|
30
48
|
12
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
17°C
|
Friday
29. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
19
|
14
30
|
7
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
12
|
17
24
|
6
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
19°C
|
Sunday
31. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
19
|
6
28
|
4
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
11
|
11
18
|
6
15
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
32°C
|
21°C
|
Tuesday
2. 6.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
10
|
14
23
|
4
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/10°
2. 5.
23°/12°
3. 5.
16°/12°
4. 5.
20°/9°
5. 5.
22°/7°
6. 5.
26°/9°
7. 5.
24°/11°
8. 5.
21°/11°
9. 5.
24°/9°
10. 5.
27°/10°
11. 5.
25°/13°
12. 5.
21°/16°
13. 5.
27°/13°
14. 5.
29°/15°
15. 5.
30°/14°
16. 5.
31°/16°
17. 5.
30°/15°
18. 5.
31°/15°
19. 5.
28°/16°
20. 5.
19°/15°
21. 5.
18°/16°
22. 5.
26°/14°
23. 5.
23°/12°
24. 5.
28°/12°
25. 5.
31°/14°
26. 5.
20°/19°
27. 5.
24°/17°
28. 5.
25°/15°
29. 5.
28°/14°
30. 5.
29°/15°
31. 5.
27°/16°
What it means
precipitation
12 %
