Malone: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Malone, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
0°C
20°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
197
|
36
161
|
44
154
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
14°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
76
|
35
82
|
30
171
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1022 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
9°C
|
Sunday
5. 4.
0°C
12°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
130
|
53
143
|
49
139
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
9°C
|
4°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
94
|
37
90
|
17
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
1°C
|
5°C
|
2°C
|
Tuesday
7. 4.
-9°C
-1°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
86
|
39
86
|
22
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1027 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
-2°C
|
-6°C
|
Wednesday
8. 4.
-9°C
7°C
| Min Temperature: | -9°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
65
|
23
62
|
20
109
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1033 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
7°C
|
4°C
|
Thursday
9. 4.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
170
|
52
139
|
42
139
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
10°C
|
Friday
10. 4.
-3°C
9°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
67
|
16
55
|
6
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
7°C
|
4°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
50
|
4
49
|
7
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
15°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
62
|
12
62
|
6
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
54
|
24
63
|
14
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
7°C
|
Tuesday
14. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
54
|
10
55
|
0
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
6°C
|
Wednesday
15. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
69
|
27
93
|
22
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
13°C
|
8°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
33
|
10
50
|
9
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
42°/32°
2. 4.
48°/28°
3. 4.
20°/0°
4. 4.
12°/1°
5. 4.
12°/0°
6. 4.
2°/-2°
7. 4.
-1°/-9°
8. 4.
7°/-9°
9. 4.
14°/4°
10. 4.
9°/-3°
11. 4.
12°/3°
12. 4.
15°/8°
13. 4.
12°/8°
14. 4.
10°/5°
15. 4.
11°/5°
16. 4.
11°/5°
17. 4.
11°/6°
18. 4.
11°/5°
19. 4.
8°/3°
20. 4.
9°/3°
21. 4.
9°/3°
22. 4.
11°/4°
23. 4.
11°/5°
24. 4.
10°/4°
25. 4.
10°/5°
26. 4.
10°/4°
27. 4.
13°/4°
28. 4.
14°/6°
29. 4.
15°/6°
30. 4.
14°/8°
What it means
precipitation
12 %
