Makuli: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Makuli, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
31. 5.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
92
|
49
92
|
35
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
37°C
|
26°C
|
Next Week
Tomorrow
1. 6.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
61
|
33
60
|
23
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
41°C
|
28°C
|
Tuesday
2. 6.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
80
|
38
75
|
29
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1000 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
42°C
|
30°C
|
Wednesday
3. 6.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
33°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
89
|
51
89
|
39
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
996 hPa
|
993 hPa
|
993 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
43°C
|
31°C
|
Thursday
4. 6.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
68
|
34
52
|
23
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
35°C
|
23°C
|
Friday
5. 6.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
89
|
48
103
|
22
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
36°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
39
|
19
41
|
17
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
36°C
|
24°C
|
Sunday
7. 6.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
31
|
14
55
|
11
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
36°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
63
|
14
50
|
15
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
41°C
|
25°C
|
Tuesday
9. 6.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
49
|
13
48
|
21
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
42°C
|
26°C
|
Wednesday
10. 6.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
69
|
13
53
|
22
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
43°C
|
26°C
|
Thursday
11. 6.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
56
|
16
45
|
13
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
46°C
|
29°C
|
Friday
12. 6.
27°C
37°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
64
|
31
47
|
23
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
46°C
|
30°C
|
Next Weekend
Saturday
13. 6.
27°C
37°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
45
|
15
33
|
23
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
49°C
|
30°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
28°/14°
2. 5.
21°/12°
3. 5.
22°/10°
4. 5.
25°/10°
5. 5.
30°/16°
6. 5.
28°/18°
7. 5.
22°/14°
8. 5.
26°/11°
9. 5.
28°/16°
10. 5.
31°/16°
11. 5.
31°/19°
12. 5.
32°/17°
13. 5.
34°/22°
14. 5.
33°/21°
15. 5.
30°/20°
16. 5.
26°/18°
17. 5.
28°/20°
18. 5.
25°/18°
19. 5.
25°/17°
20. 5.
19°/17°
21. 5.
26°/15°
22. 5.
23°/17°
23. 5.
28°/15°
24. 5.
31°/20°
25. 5.
23°/18°
26. 5.
18°/17°
27. 5.
28°/16°
28. 5.
28°/18°
29. 5.
32°/18°
30. 5.
35°/19°
31. 5.
34°/20°
What it means
precipitation
12 %
