- Weather
- Greece
- Peloponnese
- Madarí
Madarí: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Madarí, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
5. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
104
175
|
86
144
|
85
129
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
64
119
|
42
73
|
27
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
10°C
|
4°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
68
|
17
51
|
35
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
8°C
|
Wednesday
8. 4.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
84
154
|
54
126
|
49
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
8°C
|
Thursday
9. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
86
|
53
99
|
70
111
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
10°C
|
4°C
|
Friday
10. 4.
-1°C
3°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
138
260
|
75
174
|
46
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
1°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
-4°C
-1°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | -1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
102
158
|
83
149
|
88
150
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
-1°C
|
-3°C
|
Sunday
12. 4.
-5°C
6°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
102
168
|
75
131
|
51
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
4°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
2°C
7°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
59
|
24
45
|
35
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
3°C
|
Tuesday
14. 4.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
52
|
19
31
|
22
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
4°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
41
|
22
39
|
23
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
4°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
49
|
21
47
|
30
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
5°C
|
Friday
17. 4.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
36
|
13
24
|
20
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
19
|
10
19
|
17
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
6°/1°
2. 4.
4°/-1°
3. 4.
3°/1°
4. 4.
4°/1°
5. 4.
7°/0°
6. 4.
8°/1°
7. 4.
11°/3°
8. 4.
14°/7°
9. 4.
9°/2°
10. 4.
3°/-1°
11. 4.
-1°/-4°
12. 4.
6°/-5°
13. 4.
7°/2°
14. 4.
8°/3°
15. 4.
8°/4°
16. 4.
9°/4°
17. 4.
10°/5°
18. 4.
9°/5°
19. 4.
10°/5°
20. 4.
11°/5°
21. 4.
11°/5°
22. 4.
12°/6°
23. 4.
13°/7°
24. 4.
13°/7°
25. 4.
12°/7°
26. 4.
13°/7°
27. 4.
12°/7°
28. 4.
12°/7°
29. 4.
13°/7°
30. 4.
13°/8°
What it means
precipitation
12 %
