Luyaocun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Luyaocun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
38
|
22
40
|
22
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
25°C
|
Tomorrow
24. 5.
22°C
25°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
86
|
38
83
|
33
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
21°C
26°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
52
|
30
78
|
40
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
26°C
|
22°C
|
Tuesday
26. 5.
20°C
23°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
72
|
31
64
|
21
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
20°C
|
Wednesday
27. 5.
19°C
24°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
28
|
22
51
|
15
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
23°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
42
|
26
51
|
18
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
37
|
20
41
|
13
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
33°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
46
|
14
32
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
38°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
22°C
33°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
46
|
20
38
|
13
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
38°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
41
|
10
42
|
11
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
40°C
|
25°C
|
Tuesday
2. 6.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
39
|
16
38
|
6
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
41°C
|
25°C
|
Wednesday
3. 6.
23°C
35°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
38
|
21
30
|
23
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
42°C
|
26°C
|
Thursday
4. 6.
24°C
36°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
52
|
37
40
|
21
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
41°C
|
27°C
|
Friday
5. 6.
25°C
36°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
46
|
31
41
|
21
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
43°C
|
28°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/12°
2. 5.
19°/15°
3. 5.
25°/15°
4. 5.
29°/14°
5. 5.
29°/16°
6. 5.
31°/17°
7. 5.
25°/16°
8. 5.
24°/13°
9. 5.
28°/13°
10. 5.
31°/15°
11. 5.
33°/18°
12. 5.
32°/21°
13. 5.
30°/21°
14. 5.
28°/21°
15. 5.
28°/20°
16. 5.
32°/20°
17. 5.
31°/22°
18. 5.
23°/20°
19. 5.
23°/20°
20. 5.
22°/19°
21. 5.
26°/18°
22. 5.
26°/20°
23. 5.
30°/20°
24. 5.
25°/22°
25. 5.
26°/21°
26. 5.
23°/20°
27. 5.
24°/19°
28. 5.
30°/18°
29. 5.
29°/20°
30. 5.
33°/20°
31. 5.
33°/22°
What it means
precipitation
12 %
