- Weather
- Russia
- Amur Oblast
- Lopcha
Lopcha: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Lopcha, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
119
|
40
116
|
17
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
7°C
|
Tomorrow
15. 5.
-4°C
14°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
40
|
30
90
|
16
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
1°C
13°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
16
|
13
37
|
16
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
9°C
|
Sunday
17. 5.
1°C
12°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
58
|
27
68
|
20
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
0°C
15°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
31
|
15
41
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
10°C
|
Tuesday
19. 5.
-2°C
18°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
33
|
18
51
|
11
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
13°C
|
Wednesday
20. 5.
4°C
22°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
28
|
13
45
|
5
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
22°C
|
16°C
|
Thursday
21. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
48
|
11
50
|
8
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
9°C
|
Friday
22. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
37
|
5
39
|
5
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
27
|
9
30
|
3
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
10°C
|
Sunday
24. 5.
7°C
19°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
50
|
6
59
|
8
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
999 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
21°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
42
|
5
48
|
7
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
28
|
7
30
|
10
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
9°C
|
Wednesday
27. 5.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
35
|
5
46
|
9
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
6°/-2°
2. 5.
9°/-1°
3. 5.
10°/-2°
4. 5.
10°/1°
5. 5.
9°/-1°
6. 5.
8°/-1°
7. 5.
11°/-1°
8. 5.
16°/-1°
9. 5.
20°/-1°
10. 5.
12°/-1°
11. 5.
13°/-5°
12. 5.
19°/0°
13. 5.
17°/1°
14. 5.
11°/2°
15. 5.
14°/-4°
16. 5.
13°/1°
17. 5.
12°/1°
18. 5.
15°/0°
19. 5.
18°/-2°
20. 5.
22°/4°
21. 5.
13°/4°
22. 5.
15°/6°
23. 5.
17°/6°
24. 5.
19°/7°
25. 5.
18°/8°
26. 5.
15°/7°
27. 5.
16°/6°
28. 5.
14°/6°
29. 5.
14°/6°
30. 5.
15°/4°
31. 5.
16°/5°
What it means
precipitation
12 %
