Liyu: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Liyu, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 5.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
47
|
28
52
|
23
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
18°C
|
This Weekend
Tomorrow
30. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
74
|
30
55
|
25
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
19°C
|
Sunday
31. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
61
125
|
50
96
|
32
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
28°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
41
|
24
45
|
27
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
21°C
|
Tuesday
2. 6.
19°C
31°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
108
|
35
64
|
24
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
22°C
|
Wednesday
3. 6.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
70
|
48
95
|
43
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
28°C
|
18°C
|
Thursday
4. 6.
14°C
18°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
62
|
46
80
|
34
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
15°C
|
Friday
5. 6.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
51
|
33
65
|
19
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
26°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
57
|
32
69
|
14
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
26°C
|
13°C
|
Sunday
7. 6.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
44
|
20
53
|
10
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
28°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
47
|
28
51
|
7
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
29°C
|
15°C
|
Tuesday
9. 6.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
38
|
10
43
|
10
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
31°C
|
17°C
|
Wednesday
10. 6.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
52
|
20
54
|
11
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
33°C
|
19°C
|
Thursday
11. 6.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
33
|
11
27
|
22
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
34°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
19°/12°
2. 5.
15°/6°
3. 5.
16°/6°
4. 5.
21°/7°
5. 5.
23°/13°
6. 5.
21°/12°
7. 5.
14°/7°
8. 5.
20°/7°
9. 5.
24°/14°
10. 5.
24°/13°
11. 5.
22°/13°
12. 5.
27°/13°
13. 5.
28°/17°
14. 5.
24°/15°
15. 5.
23°/13°
16. 5.
14°/12°
17. 5.
15°/12°
18. 5.
18°/11°
19. 5.
18°/13°
20. 5.
16°/11°
21. 5.
20°/11°
22. 5.
18°/13°
23. 5.
22°/14°
24. 5.
21°/15°
25. 5.
15°/11°
26. 5.
12°/11°
27. 5.
21°/11°
28. 5.
23°/11°
29. 5.
26°/15°
30. 5.
27°/16°
31. 5.
29°/18°
What it means
precipitation
12 %
