Lisle: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Lisle, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Wind
Valid to 2. 4. (11:40)
Min °CMax °C
Today
5. 4.
3°C
10°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
99
|
49
97
|
31
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
7°C
|
Next Week
Tomorrow
6. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
83
|
49
95
|
36
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
5°C
|
Tuesday
7. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
58
|
27
51
|
27
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1034 hPa
|
1032 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
15°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
103
|
58
114
|
51
112
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
15°C
|
13°C
|
Thursday
9. 4.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
112
|
50
113
|
34
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
18°C
|
13°C
|
Friday
10. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
61
|
27
51
|
27
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
9°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
4°C
14°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
84
|
35
87
|
36
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
12°C
|
Sunday
12. 4.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
105
|
48
95
|
32
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
95
|
22
85
|
29
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
8°C
11°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
84
|
27
78
|
29
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
10°C
|
Wednesday
15. 4.
6°C
10°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
80
|
15
66
|
13
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
9°C
|
Thursday
16. 4.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
55
|
13
62
|
13
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
15°C
|
10°C
|
Friday
17. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
50
|
9
54
|
1
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
18. 4.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
58
|
21
64
|
12
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
19°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
41°/35°
2. 4.
66°/37°
3. 4.
61°/39°
4. 4.
54°/40°
5. 4.
10°/3°
6. 4.
8°/2°
7. 4.
4°/-1°
8. 4.
15°/-1°
9. 4.
18°/11°
10. 4.
12°/5°
11. 4.
14°/4°
12. 4.
20°/12°
13. 4.
17°/12°
14. 4.
11°/8°
15. 4.
10°/6°
16. 4.
11°/4°
17. 4.
11°/5°
18. 4.
16°/7°
19. 4.
16°/10°
20. 4.
16°/7°
21. 4.
17°/12°
22. 4.
16°/10°
23. 4.
13°/7°
24. 4.
14°/8°
25. 4.
13°/9°
26. 4.
14°/9°
27. 4.
14°/11°
28. 4.
14°/11°
29. 4.
15°/10°
30. 4.
13°/7°
What it means
precipitation
12 %
