Li’en: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Li’en, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 5.
11°C
27°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
72
|
44
79
|
30
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
18°C
|
Next Week
Tomorrow
4. 5.
12°C
28°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
53
|
36
73
|
26
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
32°C
|
19°C
|
Tuesday
5. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
90
|
60
103
|
43
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
23°C
|
Wednesday
6. 5.
19°C
32°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
89
|
33
86
|
26
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
34°C
|
23°C
|
Thursday
7. 5.
17°C
25°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
92
|
35
79
|
9
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
18°C
|
Friday
8. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
74
|
50
79
|
32
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
30°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
63
|
18
45
|
21
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
31°C
|
20°C
|
Sunday
10. 5.
16°C
32°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
93
|
36
94
|
23
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
33°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
18°C
30°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
40
|
29
40
|
26
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
37°C
|
22°C
|
Tuesday
12. 5.
19°C
35°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
46
|
43
53
|
39
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
41°C
|
26°C
|
Wednesday
13. 5.
24°C
33°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
55
|
13
51
|
10
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
39°C
|
25°C
|
Thursday
14. 5.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
64
|
6
56
|
6
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
38°C
|
24°C
|
Friday
15. 5.
22°C
28°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
84
|
27
72
|
12
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
32°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
16. 5.
19°C
28°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
47
|
16
45
|
16
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
34°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
27°/15°
2. 5.
21°/14°
3. 5.
27°/11°
4. 5.
28°/12°
5. 5.
31°/16°
6. 5.
32°/19°
7. 5.
25°/17°
8. 5.
26°/16°
9. 5.
28°/14°
10. 5.
32°/16°
11. 5.
30°/18°
12. 5.
35°/19°
13. 5.
33°/24°
14. 5.
32°/22°
15. 5.
28°/22°
16. 5.
28°/19°
17. 5.
29°/18°
18. 5.
32°/20°
19. 5.
31°/21°
20. 5.
28°/22°
21. 5.
31°/20°
22. 5.
34°/21°
23. 5.
34°/23°
24. 5.
34°/22°
25. 5.
35°/23°
26. 5.
34°/24°
27. 5.
34°/23°
28. 5.
34°/24°
29. 5.
36°/24°
30. 5.
38°/27°
31. 5.
37°/27°
What it means
precipitation
12 %
