- Weather
- United States of America
- New Jersey
- Lavallette
Lavallette: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Lavallette, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
6°C
23°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
52
|
41
81
|
36
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
23°C
|
19°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
9°C
21°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
50
93
|
50
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
20°C
|
10°C
|
Sunday
5. 4.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
122
|
35
100
|
29
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
15°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
77
|
47
81
|
27
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
10°C
|
Tuesday
7. 4.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
86
|
53
91
|
39
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1025 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
6°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
53
|
32
60
|
24
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1038 hPa
|
1037 hPa
|
1037 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
5°C
|
Thursday
9. 4.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
59
|
32
60
|
22
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1035 hPa
|
1032 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
10°C
|
Friday
10. 4.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
45
|
5
39
|
12
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
10°C
14°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
60
|
28
53
|
24
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1029 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
16°C
|
10°C
|
Sunday
12. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
54
|
26
55
|
24
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
16°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
46
|
13
49
|
12
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
13°C
|
Tuesday
14. 4.
12°C
16°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
73
|
9
69
|
10
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
13°C
|
Wednesday
15. 4.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
51
|
11
48
|
15
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
12°C
|
Thursday
16. 4.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
40
|
4
43
|
10
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
61°/50°
2. 4.
47°/42°
3. 4.
23°/6°
4. 4.
21°/9°
5. 4.
20°/9°
6. 4.
13°/4°
7. 4.
11°/3°
8. 4.
7°/-1°
9. 4.
15°/3°
10. 4.
18°/8°
11. 4.
14°/10°
12. 4.
14°/8°
13. 4.
17°/9°
14. 4.
16°/12°
15. 4.
16°/10°
16. 4.
15°/10°
17. 4.
16°/10°
18. 4.
15°/10°
19. 4.
14°/9°
20. 4.
14°/9°
21. 4.
14°/10°
22. 4.
15°/10°
23. 4.
16°/10°
24. 4.
13°/11°
25. 4.
15°/10°
26. 4.
15°/10°
27. 4.
15°/8°
28. 4.
16°/9°
29. 4.
16°/10°
30. 4.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
