- Weather
- Russia
- Tomsk Oblast
- Kuznetsovka
Kuznetsovka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kuznetsovka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
89
|
48
88
|
33
88
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
2°C
|
Tomorrow
12. 5.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
82
|
41
76
|
30
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
4°C
|
1°C
|
Wednesday
13. 5.
-3°C
5°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
44
|
31
45
|
18
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
6°C
|
3°C
|
Thursday
14. 5.
-2°C
7°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
51
|
20
53
|
12
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
9°C
|
5°C
|
Friday
15. 5.
0°C
13°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
60
|
35
70
|
33
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
9°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
64
|
27
66
|
20
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
8°C
|
Sunday
17. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
84
|
33
86
|
21
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
66
|
22
57
|
23
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
17°C
|
15°C
|
Tuesday
19. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
45
|
21
53
|
23
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
13°C
|
Wednesday
20. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
52
|
28
55
|
26
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
19°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
65
|
19
52
|
15
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
19°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
50
|
22
50
|
26
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
60
|
23
51
|
22
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
13°C
|
11°C
|
Sunday
24. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
53
|
3
40
|
9
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
14°C
|
14°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
26°/7°
2. 5.
23°/7°
3. 5.
12°/4°
4. 5.
15°/3°
5. 5.
14°/5°
6. 5.
15°/10°
7. 5.
22°/8°
8. 5.
19°/9°
9. 5.
18°/6°
10. 5.
20°/4°
11. 5.
4°/-2°
12. 5.
4°/-2°
13. 5.
5°/-3°
14. 5.
7°/-2°
15. 5.
13°/0°
16. 5.
10°/4°
17. 5.
12°/6°
18. 5.
15°/3°
19. 5.
13°/7°
20. 5.
16°/7°
21. 5.
17°/9°
22. 5.
10°/7°
23. 5.
11°/4°
24. 5.
13°/5°
25. 5.
15°/6°
26. 5.
14°/8°
27. 5.
13°/7°
28. 5.
12°/7°
29. 5.
12°/7°
30. 5.
14°/7°
31. 5.
17°/10°
What it means
precipitation
12 %
