- Weather
- United States of America
- Ohio
- Kunkle
Kunkle: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kunkle, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
3°C
18°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
67
|
42
80
|
28
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
16°C
|
Tomorrow
13. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
61
109
|
68
112
|
56
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
10°C
|
9°C
|
Thursday
14. 5.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
78
|
43
77
|
20
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
12°C
|
Friday
15. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
80
|
44
85
|
37
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
14°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
75
|
36
95
|
23
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
19°C
|
Sunday
17. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
60
|
46
89
|
44
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
23°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
49
104
|
69
125
|
55
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
28°C
|
24°C
|
Tuesday
19. 5.
20°C
26°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
143
|
66
140
|
53
120
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
24°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
82
|
24
65
|
17
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
15°C
|
Thursday
21. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
59
|
12
41
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
22°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
76
|
24
72
|
6
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
22°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
62
|
17
55
|
12
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
16°C
|
Sunday
24. 5.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
59
|
18
58
|
20
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
21°C
|
17°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
62
|
10
54
|
6
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
50°/38°
2. 5.
49°/32°
3. 5.
61°/36°
4. 5.
74°/47°
5. 5.
61°/46°
6. 5.
55°/45°
7. 5.
56°/40°
8. 5.
58°/44°
9. 5.
69°/49°
10. 5.
62°/44°
11. 5.
62°/40°
12. 5.
67°/39°
13. 5.
18°/3°
14. 5.
15°/8°
15. 5.
16°/4°
16. 5.
15°/6°
17. 5.
25°/13°
18. 5.
28°/17°
19. 5.
28°/17°
20. 5.
26°/20°
21. 5.
19°/14°
22. 5.
20°/11°
23. 5.
20°/13°
24. 5.
19°/12°
25. 5.
19°/11°
26. 5.
21°/13°
27. 5.
22°/14°
28. 5.
22°/13°
29. 5.
22°/14°
30. 5.
23°/13°
31. 5.
23°/16°
What it means
precipitation
12 %
