- Weather
- Russia
- Krasnoyarskiy
- Kresty
Kresty: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kresty, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 5.
-5°C
-2°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
37
|
32
58
|
32
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1025 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
-1°C
|
-4°C
|
Tomorrow
29. 5.
-5°C
0°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-3°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
46
81
|
50
82
|
41
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-3°C
|
0°C
|
-2°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
-3°C
2°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
59
|
31
51
|
20
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
2°C
|
1°C
|
Sunday
31. 5.
-2°C
4°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
39
|
16
39
|
17
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
2°C
|
1°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
1°C
5°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
51
|
19
42
|
16
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
0°C
|
2°C
|
1°C
|
Tuesday
2. 6.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
67
|
24
75
|
29
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
1°C
|
Wednesday
3. 6.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
96
|
14
40
|
14
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
6°C
|
4°C
|
Thursday
4. 6.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
71
|
31
77
|
17
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
10°C
|
9°C
|
Friday
5. 6.
7°C
11°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
53
|
10
51
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
11°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
50
|
21
46
|
21
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
15°C
|
14°C
|
Sunday
7. 6.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
54
|
21
60
|
31
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
19°C
|
15°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
71
|
29
61
|
38
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
21°C
|
17°C
|
Tuesday
9. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
55
|
32
50
|
22
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
19°C
|
Wednesday
10. 6.
13°C
18°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
64
|
23
49
|
20
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
21°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
0°/-5°
2. 5.
1°/-3°
3. 5.
1°/-5°
4. 5.
1°/-3°
5. 5.
0°/-4°
6. 5.
0°/-4°
7. 5.
1°/-2°
8. 5.
-1°/-13°
9. 5.
-9°/-15°
10. 5.
-7°/-13°
11. 5.
-3°/-13°
12. 5.
-4°/-10°
13. 5.
-4°/-10°
14. 5.
-4°/-7°
15. 5.
-1°/-11°
16. 5.
2°/-2°
17. 5.
-1°/-6°
18. 5.
2°/-3°
19. 5.
2°/-6°
20. 5.
-3°/-8°
21. 5.
-4°/-8°
22. 5.
-3°/-10°
23. 5.
-3°/-12°
24. 5.
-1°/-10°
25. 5.
1°/-4°
26. 5.
1°/-3°
27. 5.
-2°/-6°
28. 5.
-2°/-5°
29. 5.
0°/-5°
30. 5.
2°/-3°
31. 5.
4°/-2°
What it means
precipitation
12 %
