- Weather
- Russia
- Irkutsk Oblast
- Krestik
Krestik: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Krestik, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
-6°C
3°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
71
|
19
63
|
9
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1021 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
8°C
|
2°C
|
Tomorrow
26. 5.
-7°C
9°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
73
|
22
73
|
14
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Wednesday
27. 5.
0°C
14°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
81
|
22
85
|
13
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
13°C
|
Thursday
28. 5.
4°C
20°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
76
|
21
95
|
19
94
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
29°C
|
19°C
|
Friday
29. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
92
|
40
120
|
18
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1002 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
18°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
102
|
34
125
|
18
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1008 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
5°C
|
Sunday
31. 5.
-1°C
5°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
47
|
19
58
|
4
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
35
|
14
53
|
20
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
9°C
|
Tuesday
2. 6.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
22
|
17
26
|
22
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
16°C
|
12°C
|
Wednesday
3. 6.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
19
|
0
22
|
10
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
21°C
|
13°C
|
Thursday
4. 6.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
10
|
16
22
|
23
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
23°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
13
|
6
19
|
23
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
26°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
8°C
20°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
10
|
12
17
|
26
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
25°C
|
15°C
|
Sunday
7. 6.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
14
|
28
34
|
27
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/-2°
2. 5.
15°/-1°
3. 5.
14°/3°
4. 5.
6°/-2°
5. 5.
3°/-5°
6. 5.
9°/-5°
7. 5.
10°/2°
8. 5.
13°/2°
9. 5.
14°/3°
10. 5.
16°/2°
11. 5.
15°/3°
12. 5.
3°/-5°
13. 5.
4°/-11°
14. 5.
6°/-8°
15. 5.
1°/-5°
16. 5.
6°/-7°
17. 5.
6°/0°
18. 5.
3°/-2°
19. 5.
7°/-6°
20. 5.
5°/-1°
21. 5.
5°/1°
22. 5.
12°/-2°
23. 5.
3°/-8°
24. 5.
8°/-8°
25. 5.
3°/-6°
26. 5.
9°/-7°
27. 5.
14°/0°
28. 5.
20°/4°
29. 5.
18°/8°
30. 5.
10°/1°
31. 5.
5°/-1°
What it means
precipitation
12 %
