Krasnoye: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Krasnoye, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
40
|
14
28
|
11
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
24°C
|
18°C
|
Tomorrow
17. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
60
|
23
46
|
22
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
16°C
28°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
44
|
24
51
|
16
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
15°C
29°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
55
|
23
53
|
13
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
29°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
51
|
21
60
|
18
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
57
|
22
58
|
13
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
19°C
|
Friday
22. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
25
|
13
24
|
9
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
25°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
32
|
13
36
|
10
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
41
|
23
48
|
23
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
65
|
28
62
|
20
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
12°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
54
|
16
53
|
4
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
19°C
|
12°C
|
Wednesday
27. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
15
41
|
8
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
13°C
|
Thursday
28. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
47
|
12
45
|
8
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
13°C
|
Friday
29. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
47
|
13
46
|
12
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
19°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
8°/-1°
2. 5.
14°/1°
3. 5.
21°/5°
4. 5.
23°/9°
5. 5.
25°/13°
6. 5.
23°/12°
7. 5.
23°/8°
8. 5.
14°/6°
9. 5.
14°/3°
10. 5.
13°/2°
11. 5.
9°/4°
12. 5.
14°/7°
13. 5.
18°/10°
14. 5.
22°/11°
15. 5.
24°/13°
16. 5.
23°/15°
17. 5.
26°/14°
18. 5.
28°/16°
19. 5.
29°/15°
20. 5.
29°/18°
21. 5.
27°/17°
22. 5.
25°/13°
23. 5.
21°/13°
24. 5.
19°/13°
25. 5.
18°/10°
26. 5.
18°/10°
27. 5.
20°/12°
28. 5.
20°/11°
29. 5.
18°/12°
30. 5.
20°/11°
31. 5.
17°/11°
What it means
precipitation
12 %
