- Weather
- Russia
- Sverdlovsk
- Krasnoural'sk
Krasnoural'sk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Krasnoural'sk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
12. 5.
4°C
15°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
45
|
18
40
|
19
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
17°C
|
11°C
|
Tomorrow
13. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
69
|
33
69
|
23
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
11°C
|
8°C
|
Thursday
14. 5.
8°C
20°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
63
|
28
63
|
21
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
15°C
|
Friday
15. 5.
11°C
25°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
50
|
34
59
|
15
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
13°C
25°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
29
|
12
26
|
14
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
20°C
|
Sunday
17. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
18
44
|
10
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
24°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
39
|
15
42
|
15
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
26°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
27°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
35
|
18
35
|
5
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
28°C
|
15°C
|
Wednesday
20. 5.
14°C
26°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
28
|
10
26
|
9
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
27°C
|
17°C
|
Thursday
21. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
30
|
14
33
|
9
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
26°C
|
16°C
|
Friday
22. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
39
|
22
44
|
19
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
21°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
45
|
14
44
|
5
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
10°C
|
Sunday
24. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
48
|
13
46
|
10
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
18°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
39
|
9
48
|
2
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/3°
2. 5.
9°/3°
3. 5.
15°/4°
4. 5.
17°/4°
5. 5.
20°/7°
6. 5.
24°/12°
7. 5.
19°/8°
8. 5.
19°/5°
9. 5.
10°/2°
10. 5.
5°/-3°
11. 5.
12°/-3°
12. 5.
15°/4°
13. 5.
13°/5°
14. 5.
20°/8°
15. 5.
25°/11°
16. 5.
25°/13°
17. 5.
24°/14°
18. 5.
25°/12°
19. 5.
27°/14°
20. 5.
26°/14°
21. 5.
25°/16°
22. 5.
20°/13°
23. 5.
17°/10°
24. 5.
17°/10°
25. 5.
18°/9°
26. 5.
17°/9°
27. 5.
15°/9°
28. 5.
14°/7°
29. 5.
13°/8°
30. 5.
14°/8°
31. 5.
18°/8°
What it means
precipitation
12 %
