Korolevo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Korolevo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
27. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
79
|
45
87
|
41
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
10°C
|
Tomorrow
28. 5.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
78
|
41
86
|
36
79
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
6°C
|
Friday
29. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
71
|
25
72
|
15
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
6°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
27
|
15
26
|
12
24
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
8°C
|
Sunday
31. 5.
3°C
15°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
31
|
14
58
|
12
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
47
|
18
52
|
14
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
13°C
|
Tuesday
2. 6.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
41
|
6
35
|
8
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
14°C
|
Wednesday
3. 6.
9°C
22°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
55
|
19
65
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
40
|
23
48
|
14
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
14°C
|
Friday
5. 6.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
58
|
23
60
|
20
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
19°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
53
|
28
50
|
18
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
14°C
|
Sunday
7. 6.
12°C
19°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
62
|
36
64
|
22
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
30
60
|
14
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
13°C
|
Tuesday
9. 6.
10°C
19°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
43
|
22
52
|
12
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
13°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/0°
2. 5.
19°/1°
3. 5.
24°/6°
4. 5.
26°/10°
5. 5.
25°/12°
6. 5.
24°/11°
7. 5.
25°/11°
8. 5.
15°/8°
9. 5.
10°/7°
10. 5.
13°/7°
11. 5.
15°/8°
12. 5.
17°/10°
13. 5.
20°/10°
14. 5.
14°/11°
15. 5.
19°/11°
16. 5.
19°/10°
17. 5.
23°/5°
18. 5.
27°/14°
19. 5.
29°/12°
20. 5.
28°/13°
21. 5.
29°/14°
22. 5.
27°/13°
23. 5.
20°/7°
24. 5.
21°/10°
25. 5.
20°/11°
26. 5.
16°/8°
27. 5.
12°/7°
28. 5.
9°/5°
29. 5.
8°/3°
30. 5.
11°/4°
31. 5.
15°/3°
What it means
precipitation
12 %
