Kōmpōzah: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kōmpōzah, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
30. 4.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
37
71
|
14
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
14°C
|
Tomorrow
1. 5.
11°C
14°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
59
|
36
65
|
21
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
13°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
52
|
28
56
|
9
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
19°C
|
11°C
|
Sunday
3. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
55
|
31
68
|
3
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
21°C
|
11°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
55
|
42
68
|
16
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
27°C
|
12°C
|
Tuesday
5. 5.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
46
|
32
55
|
7
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
30°C
|
14°C
|
Wednesday
6. 5.
12°C
23°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
50
|
34
62
|
10
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
15°C
|
Thursday
7. 5.
12°C
26°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
19
|
35
32
|
1
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
32°C
|
15°C
|
Friday
8. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
27
|
43
33
|
6
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
32°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
23
|
36
35
|
0
12
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
31°C
|
16°C
|
Sunday
10. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
21
|
30
33
|
0
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
31°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
23
|
29
39
|
0
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
30°C
|
16°C
|
Tuesday
12. 5.
14°C
20°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
22
|
37
42
|
0
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
28°C
|
14°C
|
Wednesday
13. 5.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
26
|
36
35
|
3
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
31°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
6°/1°
2. 4.
5°/-1°
3. 4.
3°/1°
4. 4.
7°/-3°
5. 4.
8°/0°
6. 4.
7°/0°
7. 4.
0°/-7°
8. 4.
4°/-9°
9. 4.
6°/-5°
10. 4.
6°/-2°
11. 4.
6°/-4°
12. 4.
7°/-5°
13. 4.
11°/-1°
14. 4.
12°/1°
15. 4.
13°/2°
16. 4.
11°/1°
17. 4.
10°/-1°
18. 4.
12°/1°
19. 4.
11°/0°
20. 4.
15°/4°
21. 4.
15°/7°
22. 4.
11°/6°
23. 4.
14°/5°
24. 4.
14°/5°
25. 4.
15°/5°
26. 4.
12°/5°
27. 4.
14°/4°
28. 4.
7°/4°
29. 4.
11°/4°
30. 4.
19°/9°
What it means
precipitation
12 %
