Komasato: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Komasato, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
42
|
43
118
|
13
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
985 hPa
|
986 hPa
|
990 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
16°C
|
11°C
|
This Weekend
Tomorrow
30. 5.
8°C
18°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
48
131
|
44
128
|
15
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
994 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
16°C
|
10°C
|
Sunday
31. 5.
6°C
22°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
120
|
49
113
|
14
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
23°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
10°C
29°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
52
|
27
52
|
19
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
19°C
|
Tuesday
2. 6.
15°C
30°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
67
|
23
64
|
9
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
29°C
|
16°C
|
Wednesday
3. 6.
12°C
27°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
20
56
|
10
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
26°C
|
15°C
|
Thursday
4. 6.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
76
|
24
68
|
20
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
14°C
|
12°C
|
Friday
5. 6.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
40
|
8
46
|
9
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
13°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
30
|
15
38
|
12
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
15°C
|
7°C
|
Sunday
7. 6.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
45
|
9
52
|
9
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
14°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
53
|
4
44
|
9
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
9°C
|
Tuesday
9. 6.
9°C
15°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
41
|
6
54
|
7
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
10°C
|
Wednesday
10. 6.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
28
|
5
36
|
7
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
16°C
|
11°C
|
Thursday
11. 6.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
30
|
6
38
|
6
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
17°C
|
11°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
22°/3°
2. 5.
11°/5°
3. 5.
14°/3°
4. 5.
5°/0°
5. 5.
16°/1°
6. 5.
24°/9°
7. 5.
23°/9°
8. 5.
10°/5°
9. 5.
6°/3°
10. 5.
20°/3°
11. 5.
21°/7°
12. 5.
26°/12°
13. 5.
19°/2°
14. 5.
12°/2°
15. 5.
26°/5°
16. 5.
20°/6°
17. 5.
12°/6°
18. 5.
21°/8°
19. 5.
12°/6°
20. 5.
18°/5°
21. 5.
11°/3°
22. 5.
15°/2°
23. 5.
20°/3°
24. 5.
20°/7°
25. 5.
20°/11°
26. 5.
24°/10°
27. 5.
25°/13°
28. 5.
20°/10°
29. 5.
18°/8°
30. 5.
22°/6°
31. 5.
29°/10°
What it means
precipitation
12 %
