- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Kaj Āw
Kōh-e Kaj Āw: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kōh-e Kaj Āw, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
30. 5.
-11°C
-3°C
| Min Temperature: | -11°C |
| Max Temperature: | -3°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
44
|
21
59
|
20
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-4°C
|
-1°C
|
-9°C
|
Tomorrow
31. 5.
-7°C
-2°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-5°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-4°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
58
|
31
57
|
19
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
4°C
|
-7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
-6°C
-2°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-4°C
|
Afternoon
-3°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
54
|
37
67
|
17
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
-7°C
|
Tuesday
2. 6.
-8°C
-4°C
| Min Temperature: | -8°C |
| Max Temperature: | -4°C |
|
Morning
-6°C
|
Afternoon
-4°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
47
|
25
58
|
14
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
6°C
|
-7°C
|
Wednesday
3. 6.
-12°C
-7°C
| Min Temperature: | -12°C |
| Max Temperature: | -7°C |
|
Morning
-8°C
|
Afternoon
-10°C
|
Evening
-11°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
63
|
27
67
|
19
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
-4°C
|
-9°C
|
Thursday
4. 6.
-12°C
-10°C
| Min Temperature: | -12°C |
| Max Temperature: | -10°C |
|
Morning
-11°C
|
Afternoon
-11°C
|
Evening
-11°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
44
|
24
54
|
15
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-5°C
|
-6°C
|
-11°C
|
Friday
5. 6.
-14°C
-9°C
| Min Temperature: | -14°C |
| Max Temperature: | -9°C |
|
Morning
-13°C
|
Afternoon
-11°C
|
Evening
-11°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
53
|
26
53
|
27
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
0°C
|
-9°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
-13°C
-2°C
| Min Temperature: | -13°C |
| Max Temperature: | -2°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
-2°C
|
Evening
-6°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
24
|
30
29
|
4
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
3°C
|
-7°C
|
Sunday
7. 6.
-7°C
0°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 0°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-5°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
20
|
34
30
|
4
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
5°C
|
-6°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
-7°C
1°C
| Min Temperature: | -7°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
22
|
33
28
|
5
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
8°C
|
-5°C
|
Tuesday
9. 6.
-6°C
2°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
-3°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
21
|
37
29
|
4
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
9°C
|
-4°C
|
Wednesday
10. 6.
-5°C
3°C
| Min Temperature: | -5°C |
| Max Temperature: | 3°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
18
|
37
29
|
3
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
10°C
|
-3°C
|
Thursday
11. 6.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
23
|
36
30
|
4
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
11°C
|
-3°C
|
Friday
12. 6.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
-2°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
26
|
38
32
|
4
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
10°C
|
-4°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
-6°/-13°
2. 5.
-5°/-12°
3. 5.
-10°/-16°
4. 5.
-8°/-18°
5. 5.
-5°/-15°
6. 5.
-3°/-12°
7. 5.
-1°/-10°
8. 5.
-1°/-9°
9. 5.
3°/-7°
10. 5.
1°/-7°
11. 5.
-4°/-12°
12. 5.
-8°/-13°
13. 5.
-4°/-13°
14. 5.
-1°/-10°
15. 5.
0°/-7°
16. 5.
0°/-8°
17. 5.
3°/-5°
18. 5.
5°/-4°
19. 5.
3°/-6°
20. 5.
3°/-6°
21. 5.
1°/-6°
22. 5.
-4°/-8°
23. 5.
2°/-7°
24. 5.
-3°/-7°
25. 5.
-1°/-9°
26. 5.
5°/-6°
27. 5.
2°/-4°
28. 5.
2°/-5°
29. 5.
1°/-5°
30. 5.
-3°/-11°
31. 5.
-2°/-7°
What it means
precipitation
12 %
