Khutor: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Khutor, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-1°C
15°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
25
|
17
33
|
15
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
16°C
|
8°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
4°C
16°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
68
|
32
71
|
26
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
16°C
|
11°C
|
Sunday
5. 4.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
71
|
34
80
|
32
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
998 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
61
|
19
53
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
3°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
10°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
77
|
35
76
|
29
77
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
9°C
|
7°C
|
Wednesday
8. 4.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
48
|
15
33
|
9
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
10°C
|
Thursday
9. 4.
3°C
12°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
82
|
45
96
|
38
96
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
12°C
|
9°C
|
Friday
10. 4.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
74
|
23
65
|
23
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
10°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
39
|
7
37
|
7
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
9°C
|
9°C
|
Sunday
12. 4.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
57
|
9
41
|
9
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
8°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
2°C
8°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
48
|
15
57
|
15
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
8°C
|
8°C
|
Tuesday
14. 4.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
41
|
20
50
|
20
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
7°C
|
7°C
|
Wednesday
15. 4.
1°C
5°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
49
|
22
56
|
22
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
6°C
|
6°C
|
Thursday
16. 4.
-1°C
4°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
54
|
14
47
|
14
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
5°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
6°/0°
2. 4.
13°/-1°
3. 4.
15°/-1°
4. 4.
16°/4°
5. 4.
12°/6°
6. 4.
6°/0°
7. 4.
10°/-3°
8. 4.
14°/3°
9. 4.
12°/3°
10. 4.
12°/5°
11. 4.
9°/2°
12. 4.
7°/1°
13. 4.
8°/2°
14. 4.
6°/0°
15. 4.
5°/1°
16. 4.
4°/-1°
17. 4.
4°/-1°
18. 4.
5°/-3°
19. 4.
5°/-1°
20. 4.
5°/-2°
21. 4.
5°/-2°
22. 4.
4°/-2°
23. 4.
4°/-3°
24. 4.
6°/-3°
25. 4.
6°/1°
26. 4.
7°/0°
27. 4.
7°/-2°
28. 4.
9°/1°
29. 4.
9°/2°
30. 4.
12°/3°
What it means
precipitation
12 %
