Khaykan: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Khaykan, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
30. 5.
8°C
27°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
84
|
25
99
|
5
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
997 hPa
|
993 hPa
|
997 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
27°C
|
19°C
|
Tomorrow
31. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
73
|
18
65
|
4
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
3°C
19°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
41
|
6
38
|
3
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1000 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
14°C
|
Tuesday
2. 6.
4°C
19°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
67
|
19
65
|
5
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
21°C
|
15°C
|
Wednesday
3. 6.
2°C
20°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
54
|
12
68
|
4
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
11°C
|
Thursday
4. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
68
|
20
78
|
10
82
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
13°C
|
Friday
5. 6.
5°C
16°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
60
|
15
60
|
13
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
13°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
7°C
17°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
37
|
22
38
|
8
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
11°C
|
Sunday
7. 6.
7°C
18°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
16
29
|
1
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
8°C
20°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
14
|
10
22
|
0
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
22°C
|
14°C
|
Tuesday
9. 6.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
18
|
13
27
|
0
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
14°C
|
Wednesday
10. 6.
8°C
22°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
19
|
7
28
|
5
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
24°C
|
15°C
|
Thursday
11. 6.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
27
|
1
26
|
1
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
16°C
|
Friday
12. 6.
11°C
23°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
30
|
12
31
|
0
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/-2°
2. 5.
11°/-2°
3. 5.
14°/-4°
4. 5.
14°/1°
5. 5.
12°/-2°
6. 5.
10°/0°
7. 5.
15°/-3°
8. 5.
19°/0°
9. 5.
23°/3°
10. 5.
22°/5°
11. 5.
21°/0°
12. 5.
23°/7°
13. 5.
24°/7°
14. 5.
14°/5°
15. 5.
14°/0°
16. 5.
20°/0°
17. 5.
18°/2°
18. 5.
18°/-1°
19. 5.
20°/0°
20. 5.
23°/1°
21. 5.
26°/1°
22. 5.
21°/8°
23. 5.
19°/7°
24. 5.
18°/4°
25. 5.
16°/3°
26. 5.
20°/-1°
27. 5.
23°/4°
28. 5.
20°/5°
29. 5.
27°/8°
30. 5.
15°/7°
31. 5.
19°/3°
What it means
precipitation
12 %
