- Weather
- Russia
- Adygeya Republic
- Khamyshki
Khamyshki: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Khamyshki, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
28. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
96
|
14
87
|
12
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
24°C
|
15°C
|
Tomorrow
29. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
55
|
15
88
|
1
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
10°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
93
|
13
103
|
0
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
10°C
|
8°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
64
|
0
71
|
0
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
11°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
17
|
0
19
|
0
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
11°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
25
|
9
40
|
13
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
24°C
|
14°C
|
Wednesday
3. 6.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
58
|
0
49
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
16°C
|
12°C
|
Thursday
4. 6.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
47
|
19
56
|
9
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
20°C
|
17°C
|
Friday
5. 6.
15°C
24°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
13
|
24
30
|
1
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
17°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
9
|
26
30
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
18°C
|
Sunday
7. 6.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
13
|
28
32
|
0
9
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
29°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
17
|
25
30
|
3
10
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
29°C
|
18°C
|
Tuesday
9. 6.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
15
|
19
28
|
1
8
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
18°C
|
Wednesday
10. 6.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
15
28
|
5
14
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
27°C
|
17°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/2°
2. 5.
11°/2°
3. 5.
15°/0°
4. 5.
17°/-1°
5. 5.
19°/1°
6. 5.
20°/4°
7. 5.
18°/3°
8. 5.
23°/2°
9. 5.
25°/1°
10. 5.
27°/1°
11. 5.
27°/10°
12. 5.
25°/6°
13. 5.
17°/-1°
14. 5.
28°/7°
15. 5.
17°/10°
16. 5.
16°/9°
17. 5.
23°/6°
18. 5.
18°/1°
19. 5.
18°/11°
20. 5.
23°/6°
21. 5.
25°/2°
22. 5.
22°/9°
23. 5.
26°/6°
24. 5.
23°/1°
25. 5.
24°/6°
26. 5.
17°/9°
27. 5.
20°/12°
28. 5.
22°/12°
29. 5.
13°/7°
30. 5.
9°/5°
31. 5.
10°/5°
What it means
precipitation
12 %
