- Weather
- Russia
- Tyva Republic
- Khamsara
Khamsara: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Khamsara, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
18. 5.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
76
|
17
74
|
3
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
4°C
|
Tomorrow
19. 5.
0°C
9°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
41
|
14
65
|
11
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1005 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
10°C
|
4°C
|
Wednesday
20. 5.
0°C
4°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
45
|
10
62
|
9
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
3°C
|
Thursday
21. 5.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
71
|
19
73
|
10
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
6°C
|
Friday
22. 5.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
62
|
13
72
|
2
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
5°C
|
2°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
-3°C
6°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
106
|
34
107
|
12
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
1°C
|
Sunday
24. 5.
-4°C
11°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
41
|
13
47
|
2
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
5°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
2°C
14°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
17
|
8
24
|
3
21
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
17°C
|
13°C
|
Tuesday
26. 5.
6°C
17°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
14
|
9
37
|
1
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
19°C
|
15°C
|
Wednesday
27. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
6
24
|
3
17
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
25°C
|
18°C
|
Thursday
28. 5.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
13
|
13
27
|
12
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
24°C
|
18°C
|
Friday
29. 5.
10°C
21°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
23
|
12
28
|
9
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
25°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
9°C
23°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
10
23
|
9
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
28°C
|
19°C
|
Sunday
31. 5.
10°C
23°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
11
|
4
26
|
2
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
27°C
|
20°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
18°/-10°
2. 5.
22°/-8°
3. 5.
18°/-2°
4. 5.
9°/-6°
5. 5.
9°/-3°
6. 5.
11°/-2°
7. 5.
15°/-1°
8. 5.
18°/3°
9. 5.
18°/1°
10. 5.
20°/-1°
11. 5.
14°/4°
12. 5.
5°/-5°
13. 5.
4°/-8°
14. 5.
9°/-8°
15. 5.
8°/-5°
16. 5.
12°/-7°
17. 5.
10°/-2°
18. 5.
7°/0°
19. 5.
9°/0°
20. 5.
4°/0°
21. 5.
11°/1°
22. 5.
6°/0°
23. 5.
6°/-3°
24. 5.
11°/-4°
25. 5.
14°/2°
26. 5.
17°/6°
27. 5.
21°/8°
28. 5.
20°/10°
29. 5.
21°/10°
30. 5.
23°/9°
31. 5.
23°/10°
What it means
precipitation
12 %
