- Weather
- United States of America
- Texas
- Kennedale
Kennedale: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Kennedale, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
30. 3.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
53
101
|
63
107
|
46
102
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
26°C
|
Tomorrow
31. 3.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
101
|
60
103
|
44
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
32°C
|
27°C
|
Wednesday
1. 4.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
57
112
|
68
117
|
57
118
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
33°C
|
29°C
|
Thursday
2. 4.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
51
104
|
57
106
|
48
97
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
31°C
|
26°C
|
Friday
3. 4.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
107
|
61
104
|
54
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
32°C
|
28°C
|
This Weekend
Saturday
4. 4.
11°C
24°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
104
|
54
114
|
40
81
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
13°C
|
13°C
|
Sunday
5. 4.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
42
77
|
46
77
|
26
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
21°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
8°C
17°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
62
|
21
46
|
18
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
21°C
|
16°C
|
Tuesday
7. 4.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
45
|
19
47
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
21°C
|
16°C
|
Wednesday
8. 4.
10°C
20°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
38
|
24
41
|
21
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1026 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
25°C
|
19°C
|
Thursday
9. 4.
12°C
21°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
63
|
44
60
|
41
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
25°C
|
20°C
|
Friday
10. 4.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
88
|
41
82
|
27
84
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
20°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
98
|
41
80
|
36
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
23°C
|
21°C
|
Sunday
12. 4.
16°C
22°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
29
89
|
36
72
|
14
65
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
20°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 3.
80°/61°
2. 3.
80°/61°
3. 3.
85°/65°
4. 3.
83°/68°
5. 3.
78°/67°
6. 3.
81°/68°
7. 3.
72°/50°
8. 3.
68°/46°
9. 3.
83°/63°
10. 3.
78°/70°
11. 3.
75°/54°
12. 3.
60°/42°
13. 3.
77°/47°
14. 3.
79°/54°
15. 3.
84°/45°
16. 3.
46°/35°
17. 3.
60°/33°
18. 3.
73°/45°
19. 3.
83°/53°
20. 3.
88°/57°
21. 3.
91°/60°
22. 3.
91°/63°
23. 3.
78°/60°
24. 3.
83°/61°
25. 3.
86°/64°
26. 3.
85°/65°
27. 3.
76°/57°
28. 3.
58°/53°
29. 3.
80°/52°
30. 3.
29°/18°
31. 3.
30°/19°
What it means
precipitation
12 %
